Článek (aneb co se u nás děje)

Vyhlídky do budoucna aneb představení našich soupeřů - 09/09/2014


S kým budeme mít tu čest?

Milí přátelé, spolubojovníci, draci v lidských tělech,

za necelé dva týdny se nám navrší čas letní pohody, plážových zahálčivostí, ba možná pro aktivnější jedince i relaxačních sportů... S tím však přichází na scénu nejen první, a to námi pořádaný berounský turnaj v rámci nové sezóny, ale i nutnost zamyšlení se nad metodikami letošních tréninků, fyzickým a kondičním buildingem a obětováním se pro týmový úspěch. Myslím, že nebudu daleko od cesty, když svůj pohled otočím o tři měsíce zpět a výslednou tabulku konce sezony nazvu zpackaným omylem. Tak jako i v jiných dalších případech jsme si většinu proher zavinili sami, a to povětšinou kriticky nízkou dynamikou hraničící s leností, střelbou, která je v 90 % situací odevzdána soupeři, a mimo jiné i nepřesností nahrávky, či nekolektivním (a někdy až příliš kolektivním – překombinovaným) způsobem hraní.

Každý víme, v čem děláme chyby, každý máme svá slabá místa, nikdo z nás není florbalový terminátor, ale společně můžeme všechny chyby pokrýt a jako tým zvládnout to, co jedinec nedokáže. Pojďme na sobě zapracovat, pánové, a už od začátku sezóny do boje vlítnout se srdcem draka, s nekonečnou energií v těle a s chutí vyhrávat každý zápas. Můžeme to všechno dokázat... Budeme bojovat jako tým a ukážeme soupeřům, co v nás dřímá!!!

Také abyste věděli, koho všeho porazíme, tak zde je hrubý výčet soupeřů pro rok 14/15:

(pozn. red.: Naše informace pocházení z neověřených zdrojů, babských pomluv a věštění z křišťálové koule a právě tato kombinace zaručuje, že těmto informacím můžete zaručeně věřit ;-) )

Fbc Engineers

S inženýry jsme už hráli, potkali jsme se s nimi v několika sezónách, naposledy 2013/14, kdy nás v první půlce sezony uběhali svou rychlejší hrou, ale v druhé půlce jsme nad nimi zvítězili my. Padalo celkem dost gólů, takže by bylo rozumné pokrývat střelce a blokovat, co síly dají.

Fbk Wildcat Praha B

Tento soupeř je pro nás hrůzným výjevem minulosti :). Pro mladá a nezkušená dráčata se divoký kočky staly symbolem šikany, kdy výrostek na hřišti sebere mladšímu capartovi lízátko a 18x ho olíže než si toho capart vůbec všimne. Nicméně, časy se mění a písmeno "B" na konci názvu týmu by mohlo naznačovat, že se nepotkáme s těmi stejnými sígry, co posledně. Taktika – hrát obezřetně.

Fbc Kralupy n/V B

Kralupy se v minulém roce udržely kousek pod středem tabulky, urvaly 25 bodů a poměr vstřelených a obdržených gólů je takřka 1:1. Řekl bych, že soupeř to bude víc než vyrovnaný.

Fbc Slavia Praha

Tento tým hrál minulou sezónu ligu pod námi, kde pod názvem SK SLAVIA PRAHA – REALSTICK si poměrně přesvědčivě ochočil výsledkovou tabulku a z prvního místa postoupil (uhráli 59 bodů ve 24 utkáních). Nejen změna názvu a první místo v tabulce by nám mělo naznačit, že budeme mít co do činění s dobrým mladým týmem, ale jak podle tajných vládních informací víme, tým je mladý a mládí sebou nese také lehkomyslné chování a citovou nevyrovnanost :-). Recept: hrát to svoje a nebát se tvrdší hry.

Fbc Vinořská zvěř

Už od prvního pohledu na logo a slogan týmu mi přijdou tito kluci jako velcí sympaťáci :). Ne jen tak někdo si dá do znaku souložící muflony. Dle ankety hlasující o alkoholovém pitivu na jejich stránkách, které by se mělo povolit jako povzbuzovací prostředek před zápasy, se dá usoudit, že s těmito pány bude hra obzvláště zábavná. Nicméně důležité je nikoho nepodceňovat. Zvířata loňský rok skončila na předposledním místě se 7 body a poměrem branek vstřelených a obdržených 1:2.

FC Astra

Tajemný tým, o kterém je zázrak něco zjistit, ale výsledky klamou tělem. Minulou sezónu hráli stejnou ligu jako my. Na rozdíl od nás však dosáhli druhé pozice v tabulce a měli možnost postoupit... ale neudělali to. Co za tím stojí? ...Můžeme se jen dohadovat. Možná vnitřní neklid, anebo spokojenost s výsledky a nepotřeba se nikam hrnout, anebo je to úplně něco jiného :-). Každopádně je na pořadu dne obezřetnost. To, proti komu stojíme, si na vlastní kůži zažijeme až první listopadový den.

Floorball Club Falcon B

Tento tým vypadá, že bude útočit také spíše na střed tabulky, ačkoli v minulé sezóně se jim povedlo porazit Wildcaty B a třeba i Elite, s nímž ještě remízovali za stavu 5:5. Utáhli 23 bodů.

Florbal Neratovice B

Neratovice vypadají jako celkem vyrovnaný soupeř. V minulém roce uhráli 18 bodů, které si vydobyli například nad Kralupami nebo Mosquitos. Oba týmy dokázali porazit 2x a vždy vsítili velký počet gólů. (Padl i výsledek 12:3 proti Mosquitos, se kterými jsme remizovali a pak vyhráli za stavu 6:4). Podle tabulky se dá hádat, že vyhrávají, když se dobře vyspí (nebo přijdou kluci z „Á-čka“), protože jejich tabulka je nefalšovaná sinusoida :).

Florbalová akademie MD-B. Bousov

Mladá Boleslav je rodištěm nejen škodovek, ale jak se zdá, tak i schopných florbalistů. Z toho mála, co jsem dohledal, nedělá těmhle klukům problém řádně vytrestat brankáře. Výsledky zápasů celkem hovoří za vše: FAMBD - Worms 9:3, Goalbusters - FAMBD 2:13, FAMBD - Charisma Pečky 12:0, Elite Praha B - FAMBD 2:12. Takhle můžu vesele pokračovat, ale myslím, že už tak nějak víme, co od soupeře čekat a vzhledem k tomu, že s nimi hrajeme třetí turnaj, tak se na něj pořádně připravit.

J.B.M. Praha

Tito borci si už 11 let neaktualizovali stránky, takže je můžeme považovat za tým, který hraje na tajemný image... Tak jako tak je vyklepneme :D

Autor: Lukáš, Škéřa