Článek (aneb co se u nás děje)

Statistický koutek - 14/10/2014

Již na prvním turnaji letošní sezóny draci překvapili sami sebe, když vstřelili pět branek na turnaji. Možná ale ještě překvapivější bude to, že branka měla vždy jiného střelce, což beru za velké plus našeho kádru.

 

Letošní první branku vstřelil Tomáš Zimmer, který, doufejme, bude pokračovat nadále ve stejném metru jako v letech minulých.

Překvapením však může být sváteční sběratel bodů, trestů atd. – ano, tipujete správně, mluvím o Jiřím Novosadovi, který už má na svém kontě bod za asistenci. Na tomto klukovi je vidět, jak mu pomohla náročná příprava, a uvidíme, kam až to letos dotáhne v osobních statistikách :-).

A aby toho nebylo málo, přišlo další překvapení v podobě první branky Jakuba Frydrycha za SKBD – kde vypisovali sázkové kanceláře až neuvěřitelné kursy na to, že tento drak se vůbec v zápase trefí. Kdo měl vsazeno, určitě neprodělal a dnes se možná válí na Kanárech :-).

To, že se ve Finsku něco naučil, ukázal Tomáš chaloupek, jenž dokázal nádherně uvolnit střelce, kterého poslal před samotného brankáře. Dále může být velkým pozitivem, že zvládl možná až nad své možnosti utkání jako bek, což je jeho velmi nepravidelné místo v základu SKBD.

Třetí branku trefil svým typickým způsobem z první Lukáš Kundelásek a všichni příznivci SKBD jsou nadšení, že přes letní přípravu, kde opravdu válel, nic nezapomněl a připomněl se hned v první přesilovce, kterou naši borci dostali.

A kdo jiný by měl být jeho adresátem přihrávky než Tomáš Zimmer – velký parťák v přesilových hrách.

A konečně se dostáváme k velkému návratu, ve který už doufal málokdo, a hned to byla typická paráda zakončená vítěznou brankou v prvním zápase. Ano, o kom jiném bych mohl mluvit než o legendárním Lukášovi Ševcovicovi, který je pro SKBD asi tak stejně důležitý jako Jarda Jágrů pro náš hokej. Přesto tu máme paradox, jelikož i přesto, že tento borec už nastřílel za SKBD 27 branek, tak teprve tato byla až ta vítězná.

No a kdo jiný by se měl při legendárním návratu postarat o áčko než Jakub Dobiáš, který jako polit živou vodou vybojoval míček pro legendu a poslal jí sám na gólmana. Spousty novinářů si teď dává otázku, jestli by tito dva hráči mohli začít opět jako za starých časů, kdy byli k nezastavení. No, uvidíme, ukáže čas. Kurzy ale už klesají.

No a poslední třešničkou na dortu byl návrat Jakuba Dobiáše i do střelecké akce, kdy krásnou individuální akcí zakončil do černého. Tento kluk začíná být ve stejné fázi jako v první sezóně a pokud vydrží bez zranění, tak se možná můžeme těšit na velké věci. Už teď se fanoušci modlí, aby hlavně to zdraví drželo, a když už drží i Tomáši Rosickému, tak proč ne jemu. Bohužel i sázkové kanceláře moc neví, jaký kurz tam hodit. Bude hvězdou či opět vysedávat na tribuně s nějakou tou bolestí?

    Autor: Dobi