Článek (aneb co se u nás děje)

Rozbor soupeřů - 13/10/2014

Protože máme za sebou dva turnaje a pro letošní ročník nám přibylo dosti nových týmů, zadali jsme našemu analytickému a špionážnímu oddělení za úkol zanalyzovat a rozebrat naše letošní soupeře a najít lék na jejich taktiky. Zde je jejich předložená zpráva ;-).

J.B.M. – Tým plný starších pardálů, rychlostí zrovna neoplývají, ale to není nejmenší důvod k podcenění. Verdikt: Pokud se budeme držet naší hry a nebudeme dělat hlouposti, měl by být tento soupeř hratelný.

Bousov – Mladý, rychlý tým, který ale doplácí na fatální chyby ve své hře. Verdikt: Hrát poctivě a nic nevynechat a využívat a čekat na chyby soupeře.

Wildcats – Naší staří známí z počátků našeho klubu. Za ty léta nic neztratili z rychlosti a umu. Pod tlakem ovšem dokáží vytvořit rozhodující chyby. Tomuto soupeři častou přicházejí posily z „A“ týmu, a tak se jeho kvalita může v čase měnit. Je ale vidět, že se draci za ty léta alespoň zdánlivě stále zlepšují, takže narozdíl od našich začátků je teď tento tým proti nám uskutečnitelnou výzvou. Verdikt: Důrazná a energická hra, blokování střel a nedání prostoru soupeři. Bude velmi těžké je porazit, ale při našem dobrém výkonu je možné reálně přemýšlet o remíze a vyrovnaném utkání.

Falcon – Tým, který se prezentuje poměrně hezkou a rychlou hrou, ale k jeho smůle dostává dost gólů a trpí na průchozí obranu. Verdikt: Poctivý výkon by nám měl zajistit vedení v zápase a jeho zdárné dotažení, dále je potřeba Falcony aktivně napadat a snažit se tvořit hru.

Slavia – Tito, povětšinou mladí, kluci předvádějí asi na oko nejhezčí florbal v naší letošní divizi. Jsou rychlí a vychází jim pohledné kombinace. Avšak v jejich rychlosti a rozpohybování soupeře dlí také jejich slabina. Na statičtějšího soupeře nedokáží dobře reagovat a jsou pak náchylní k frustraci. Verdikt: Dobrá poziční hra, trochu štěstí a chytrosti ve hře by nám mohlo pomoci k lepšímu výkonu proti tomuto soupeři. Blokování střel a brejky by měla být naše silná stránka.

Kralupy – Hodně mladý tým, to s sebou nese už klasické vlastnosti. Rychlost, snaha o pohledný florbal a naproti tomu nezkušenost a zbrklé chování, dělání chyb. Verdikt: Jako vždy je potřeba nepolevit a nedat méně zkušenému soupeři možnost se blýsknout. 

Engineers – Náš už klasický soupeř. Na právě skončeném turnaji se nám je povedlo opět porazit a dokázat tak, že se nám proti tomuto soupeři poměrně daří, minimálně s ním dokážeme bez větších problémů držet krok. Verdikt: S tímto týmem to byly vždy vyhrocené a pilně odpracované zápasy, ne vždy to byla herní ozdoba, ale důležitý je výsledek a ten se nám daří poměrně často dobře korigovat. Důležité je nenechat soupeře vystřelit a napadat ho z rychlých protiútoků. Pod tlakem jako většina soupeřů dělají chyby a je záhodno jich využívat.

Astra – Stará garda zkušených mazáků. V jejich týmu pracují hlavně persony s čísly 69, 10 a 5. Tito borci nedělají zbytečný krok a jsou extrémně účinní. Mají tvrdé a rychlé střely. Ne všichni v týmu jsou rychlostně dobře vybaveni a často nechávají obranu na holičkách a doufají v záchranu od vlastního gólmana a většinou jednoho obránce to tam zbyde. Je vidět, že spolu hrají, už nějaký ten pátek a tvrdší hra jim není cizí. Verdikt: Nejspíše nás čeká velmi perný a tvrdý zápas. Je potřeba si všímat středu a prostoru před bránou a osamocených útočníků na hrotu. Tudíž je potřeba bodrá práce od obrany a trochu té střelecké potence, aby se zápas vyvíjel v náš prospěch.

Vinořská Zvěř – Už na první pohled (a nejen ten vizuální) se nabízí srovnání s Astrou. Jde taky o letité matadory protřelé spoustou bitev. Jejich fyzický fond vypadá dosti odlišně než náš, takže hra tělem nebude ten správný způsob, jak na ně. Moc dobře vědí, kdy se rozběhnout. Avšak celkově bych je řadil pod výkon Astry. Jejich technika a nebezpečnost jsou alespoň podle prvních pozorování o level níže než u právě zmiňované Astry. Verdikt: Šance si ošéfovat zápas a nastřílet pár gólů je velká, ale není radno dávat soupeři moc šancí se předvést. Tito hoši jsou poměrně dosti efektivní a klamou tělem.

Neratovice – Pro nás dost tajemný soupeř, o kterém jsme věděli jen to, že dokáže bez problémů uštědřovat velké gólové příděly. Tím, že se nám je podařilo porazit, jsme dokázali, že jsou tito kluci hratelní. Verdikt: Týmový výkon a probuzená střelecká potence dokázaly, že se dají porazit. Neméně důležité bylo blokování střel a zbytečné nevypěnění v kritických chvílích. Výrazně pomohlo také aktivní napadání a rozhození soupeřovy obrany.

   Autor: Škéřa a za vizuálního přispění Tomihovyndej