Článek (aneb co se u nás děje)

Report z 2. zápasu Fbk Wildcats Praha B X SK Black Dragons (20.9.14) - 16/10/2014

Fbk Wildcats Praha B – SK Black Dragons  5:1 (1:1,2:0,2:0)

Do druhého utkání jsme šli dosti unaveni. Většina hráčů nechala nohy ještě v předchozím zápase. Přesto jsme se chtěli poprat o dobrý výsledek.

Jenže hned v úvodu naše první lajna inkasovala. Naši draci prohráli buly a Wildcats stačilo pouhých dvacet vteřin na to, aby se ujali vedení. Bohužel pro Máru to byl dosti laciný gól i přesto, že balónek byl tečován, letěl dost dlouho na to, aby mohl zareagovat. V čase 0:21 hráč č. 96, David Musil, vstřelil branku a asistenci si připsal hráč č. 11, Vít Novotný – 1:0. Poté se začal hrát vcelku vyrovnaný florbal a když jsme si hlídali jejich rychlý přechod dopředu, tak byli skoro stejně nemožní jako my. Naši draci se vcelku začali osmělovat a když jim síly stačily, dokázali i pěkně potrápit zadní řady Wildcats. Nejvíce problémů měli s Dobim a Címou a netrvalo dlouho a bylo vyrovnáno po pěkné individuální akci Dobiho, který svojí drzostí obešel dva hráče a s přehledem zakončil do vzdálenějšího rohu branky. V čase 7:34 hráč č. 28, Jakub Dobiáš, vstřelil branku bez asistence. V té chvíli byl Dobi u spousty dalších akcí. Nejprve se lobem snažil překonat brankáře Wildcats. Bohužel však pro místní fandy nepřesně. Poté se individuálně opět dostal do akce, ale brankář ho vychytal. Je škoda, že se k němu nepřidali i ostatní hráči, protože v tomto momentu byl soupeř nejvíce zranitelný. Bohužel, pro nás první třetina skončila remízovým stavem.

Do druhé třetiny jsme chtěli opět vstoupit aktivně a pokusit se to uběhat, i když po nahlédnutí na naši lavičku bylo vidět, že moc sil nezbývá. Do druhé třetiny však opět vstoupil lépe soupeř. Nevím, čím si to vysvětlit, jestli to bylo nekoncentrovaností či něčím jiným, ale diváci se nestačili vrátit ani na svá místa a draci opět lovili míček ze své brány. Spoustu věrných fandů v té chvíli jedlo klobásu, na kterou čekali v dlouhé frontě u stánků, a poté, co viděli soupeře s rukama nahoře, se jí málem udusili. V čase 0:24 hráč č. 7, Jiří Novák, vstřelil branku, asistenci si připsal hráč č. 96, David Musil – 2:1. Soupeř nás od té doby začal přehrávat. V každém souboji jsme byli pozdě a těžko jsme skládali zbraně na odpor. Třešinkou na dortu byla akce soupeřova útočníka, který už ze zoufalství vystřelil a střelou na přední tyč Máru překonal. Tím Marek potvrdil nevyrovnané výkony z minulé sezóny, kdy tým dokázal buď výborně podržet, nebo naopak mu vůbec nepomoci. V čase 6:14 hráč č. 12, Vojtěch Svoboda, vstřelil branku a asistenci si připsal hráč č. 15, Vladislav Holler – 3:1. Poté se hrálo „nahoru-dolu“, ale spíše to byl takový nějaký florbal. Spoustu individuálních chyb na obou stranách atd.

Před třetí třetinou jsme si řekli, že nechceme dostat moc gólů a hru bude potřeba trochu zpřesnit. První změnou bylo vhazování, na které nastoupila druhá lajna, ale až k pláči některých fanoušků jsme opět inkasovali, a to už po deseti vteřinách. V čase 0:10 hráč č. 12, Vojtěch Svoboda, vstřelil branku a asistenci si připsal hráč č. 15, Vladislav Holler – 4:1. No a tím se z draka stalo opět dráče, které soupeř začal nehezkým způsobem přečíslovat, a my jsme mohli nakonec být rádi za to, že se soupeři povedlo do konce zápasu dát už jen jeden gól. V čase 4:04 dokonal svůj hatrick hráč č. 12, Vojtěch Svoboda, při brance mu asistoval hráč č. 8, Eduard Adamec – 5:1.

Kdybychom vzali v potaz jen první třetinu, byl by tento výsledek krutý. Po několika neproměněných šancích se v tomto ohledu zápas zlomil v náš neprospěch. Však po třetí třetině totálně bez sil, které už většina ztratila v duelu předchozím, jsme mohli být rádi, že výsledek nebyl ještě krutější.

Hvězdou zápasu volím, aspoň za výkon v první třetině, Jakuba Dobiáše. Za nejhorší výkon považuji nekoncentrovanost při začátcích třetin.