Článek (aneb co se u nás děje)

Report z 1. zápasu SK Black Dragons X Floorball Club Falcon B (20.9.14) - 15/10/2014

SK Black Dragons – Floorball Club Falcon B   4:3  (2:1,0:0,2:2)

Tak a je to tu. Tolik očekávaný okamžik pravdy a zjištění, jak na tom opravdu draci jsou.  Samotný zápas začal ve velkém tempu a hned od začátku zápasu bylo vidět, jak to bude pro nás těžký duel. Hned v úvodu musel těžký balónek krotit v rukavicích náš Mára, který byl pro tento duel zvolen brankářskou jedničkou. Falconi na nás hodně nalezli a my se de facto jen bránili. Jenže jako by to hlavně našemu gólmanovi vyhovovalo a dostával se do čím dál většího tempa a pohody. Postupem času jsme opravdu hráli jen to, co nám soupeř dovolil, a my podle toho začali určovat taktiku. Úvodní nápor Falconů jako by byl ta tam a my vytáhly růžky. Jmenovitě Jiří, který se krásným sólem prosmýkl po lajně a předal štafetu  Címovi, který dal branku dost netypickým způsobem, a to tak, že obešel hráče i gólmana a zavěsil. Fanoušci byli jako u vytržení a nevěřili svým očím, co to viděli – Jiří šel na polovinu soupeře a Címa nestřílel, ale šel do brány. Ještě dnes si to tam vrány štěbetají. V čase 7:08 hráč č. 21, Tomáš Zimmer, vstřelil branku a asistenci si připsal hráč č. 13, Jiří Novosad – 1:0.

Poté se vrátil obraz hry k začátku zápasu a Mára se občas poohlídl za svá záda, zda už nebyl překonán. Naštěstí muška soupeře nebyla zas tak přesná. Bohužel každé štěstí jednou končí a Mára byl překonán v čase 9:15 hráčem č. 21, Danielem Šimáněm, který vstřelil branku a asistenci si připsal hráč č. 39, Josef Jandourek – 1:1. Falcony to opět nakoplo a najednou byli opět všude. Mára musel opět vytáhnout pár parádních zákroků, aby Falkony udržel na uzdě. No a nakonec se soupeř opět položil sám, a to tehdy, když ztratil míček na naší polovině a nestačil se vrátit zpět. Tohle tažení táhl jako falešný bek Tomáš Chaloupek a z pravé strany si mohl vybrat, jestli nahraje Dobimu či Frýďovi. Nakonec uvolnil Frýďu, který měl už před sebou jenom gólmana Falkonů a parádně s chladnou hlavou zakončil pod horní tyčku. V čase 10:55 hráč č. 44, Jakub Frydrych, vstřelil branku a asistenci si připsal hráč č. 69, Tomáš Chaloupek – 2:1. Soupeř byl brankou po své chybě tak zaskočen, že už dokonce třetiny nic nevymyslel. O to větší měli poradu o přestávce.

Do druhé třetiny jsme šli s daleko lepší náladou než soupeř, který byl více méně zaskočen, že s SKBD prohrává. Zato my jsme chtěli pokračovat pořád ve stejném duchu jako v první třetině. Bohužel soupeř byl dobře motivován o pauze svým trenérem, takže na nás opět vlítnul. Jejich dílčím úspěchem mohlo být vyloučení našeho hráče v čase 1:03 – hráče č. 9, Jana Škeříka, který dostal dvě minuty za sekání. Do obranné čtyřky se postavili již známé tváře z minulé sezóny, které na to byly určovány. Soupeř nás sice zavřel na naší polovině, ale moc toho na naši bránu nevyslal. Spíše hledali lepší a lepší pozici k zakončení, a když už ji našli, tak střela zůstala na Márově těle. Soupeř byl zdrcen nevyužitím přesilové hry natolik, že my jsme se začali dostávat do hry. Několika pokusy prověřil pozornost Falkonů Ševčák. Vždy ale shořel na gólmanovi. To, že to začínalo být spíše bojovné utkání, dokazuje faul Falkonů: v čase 11:51 hráč č. 5, Martin Hruška, dostal dvě minuty za sekání. Nás tedy čekala první přesilová hra v tomto ročníku, kterou jsme do konce třetiny nevyužili, a proto jsme se na ni připravili o přestávce asi jako soupeř na oslabení, ve kterém chtěl zahrozit.

Načerpáni posledních sil jsme vstoupili do závěrečné třetiny s jedním mužem navíc. Naše klasická pětka nejprve bojovala sama se sebou, než se vůbec v poklidu ujala na útočné půlce soupeře. No, možná bych to přirovnal k uspávačům hadů, kdy zčista jasna dostal balónek na křídlo Címa a hned hledal velmi tísněného Kundiho, který s pomocí břevna poslal míček do sítě. V čase 1:47 hráč č. 7, Lukáš Kundelásek, vstřelil branku v přesilové hře, při které mu asistoval Tomáš Zimmer – 3:1. Přesilovku jsme opravdu využili za minutu dvanáct. Možná už se soupeř viděl, jak nás opět přibije na naší půlku a srovná. Bohužel pro ně, neboť do vedení o dvě branky jsme šli my. K naší lítosti nás však tato branka neuklidnila natolik, abychom hráli v klidu a my začali kupit spousty chyb. Už první obrovská chyba byla využita, a to když se zčista jasna objevil soupeřův hráč za naší obranou a téměř na malém vápně si mohl dát cigárko a zeptat se Máry, kam to chce. Bohužel tak učinil a i do této doby vynikající Mára byl na tuhle hrubku falešných beků krátký. To bylo však asi jediné velké zaváhání nově slepené dvojice útočníků na postu beka. Tím bych klukům Škéřovi a Chaloupce chtěl poděkovat, že to až na tuhle hrubku zvládli. V čase 5:50 hráč č. 93, David Janáček, vstřelil branku, asistenci si připsal hráč č. 5 – Martin Hruška. Nás tato branka dostala velmi slušně „pod tlak“, hlavně psychicky, jelikož to byla branka dosti blbá. Naštěstí se nám dařilo soupeře přerušovat a zápas začínal být čím dál více tvrdší. Po jednom tvrdém střetu mezi hráči zůstal ležet na naší polovině Škéřa, ale hra pokračovala dál. Nakonec tuhle situaci vyřešili společně Mára a Dobi; až poté byla hra přerušena. Rozhodčí se snažili hru uklidnit, ale moc se jim to nedařilo, a svým laxním přístupem spíše přinutili soupeře, aby hrál ještě tvrději. Další, kdo to odskákal, byl Ševčák, který se nedobrovolně dostal za mantinel v našem obranném pásmu. Naštěstí nejlepší odpovědí je útok, a to když Dobi vyvezl balónek na střed hřiště, kde se ho snažil za každou cenu zastavit soupeř. Sice Dobiho dostal na lopatky, ale ten stihnul v pádu ještě přihrát výborně rozběhnutému Ševčákovi, který svůj únik zakončil gólovou radostí. V čase 7:21 hráč č. 27, Lukáš Ševcovic, vstřelil branku, asistenci si připsal hráč č. 28, Jakub Dobiáš – 4:2. Vedení o dvě branky jako by nám prostě nebylo souzeno a hned vzápětí přišla další chyba z naší strany: jasný balónek pro Ondřeje vypíchl soupeř a našeho beka předběhl jak uragán a hned to bylo zas o branku méně veselé. V čase 8:33 hráč č. 5, Martin Hruška, vstřelil branku, asistenci si připsal hráč č. 39, Josef Jandourek – stav 4:3. Soupeř byl naštěstí touto brankou až tak namotivován, že nejprve při úniku Dobiho se ho snažil zastavit sekáním a když to nevyšlo, tak máchl těsně vedle hlavy našeho hráče. To už ani rozhodčí nemohl přehlídnout a ocenil tento počin jen dvouminutovým trestem. V čase 8:51 hráč č. 99, Karel Rys, dostal dvě minuty za opakované přestupky. Do téhle přesilovky jsme šli hlavně s cílem ušetřit čas, což se nám vcelku dařilo, akorát to ještě musíme naučit Ševčáka, který se míčku ihned zbavoval. Přesto jsme to odehráli vcelku zkušeně a čekalo nás to nejtěžší. Uhájit jednobrankový výsledek i po přesilovce, kde soupeři chybělo něco málo přes minutu. Naštěstí se povedlo Dobimu míček uzmout a za pomoci Jiřího ho už soupeři nepůjčit.

Myslím si, že tahle výhra byla opravdu odmakaná, a je těžké zvolit hráče zápasu. Přesto to udělám. Svými jistými zákroky tým podržel v těch zlomových situacích Marek Škeřík. Je proto hráčem utkání.