Článek (aneb co se u nás děje)

Polovina sezóny za námi - 09/01/2016

Díky dobrému umístění v minulé sezóně náš tým postoupil do přeboru mužů. V této soutěži však náš tým zaostává a po polovině odehraných utkání se krčí s pouhými čtyřmi body na samém dně tabulky. Sezónu hodně ovlivňuje absence nejlepšího hráče minulé sezóny Lukáše Ševcovice a také částá zranění našich hráčů (Jakub Dobiáš, Lukáš Kundelásek, Martin Škeřík). Nejvíce povedeným zápasem v dosavadní sezóně bylo utkání proti týmu SK B.U.H. Praha. V utkání jsme hráli za zraněného Jakuba Dobiáše a na výkonu to bylo znát. Jak zápas probíhal, si můžete přečíst v následujícím odstavci.

SK B.U.H. Praha x SK Black Dragons 2:6 (0:2, 2:3, 0:1)

Do utkání jsme vstoupili dobře a už v čase 2:28 jsme vedli 1:0. Lukáš Kundelásek nahrál z levého rohu před branku a Martin Laštovka dostal míček do branky. Další gól přidal v čase 7:56 Tomáš Kundelásek. Michal Laštovka nahodil míček dopředu a Tomáš Kundelásek vyhrál souboj proti dvěma obráncům a zakončil - 2:0. Vývoj utkání soupeře evidentně zaskočil. Na začátku druhé třetiny v čase 0:54 přidal branku Lukáš Kundelásek po nahrávce Tomáše Zimmera a v čase 6:55 vstřelil branku Honza Škeřík po nahrávce Lukáše Kundeláska. Soupeři se sice podařilo snížit na 4:1 střelou do levého rohu branky, nicméně v čase 9:37 utekli Lukáš Kundelásek s Petrem Lhotkou soupeři a druhý jmenovaný zvýšil vedení na 5:1. V závěru druhé třetiny se podařilo soupeři snížit na 5:2, když hráč soupeře trestuhodně zstal sám na malém brankovišti. Ve třetí třetině soupeř tlačil, nicméně střely končily za brankou nebo v rukách dobře chytajícího Marka Škeříka. Vedení pojistil v čase 5:58 Lukáš Kundelásek po nahrávce Martina Laštovky. V závěru utkání soupeř zkoušel hru bez brankáře, nicméně šance měl spíše náš tým. Bohužel ani ze tří 100% šancí nedokázali naši útočníci trefit prázdnou branku a tak utkání skončilo naší výhrou 6:2.

Na druhou stranu jsme v řadě utkání naprosto nestíhali. Tým FbC Panthers C nám nadělil 12 branek, tým Florbal Praha 13 branek a Kanonýři Kladno 15 branek. Zejména díky těmto zápasům máme nejhorší brankový rozdíl ve všech skupinách přeboru mužů. O průběhu těchto utkání je zbytečné psát, protože většinu času jsme lovili míček z naší branky. Smutné také je, že ze 44 týmů hrající přebor mužů jsme předposlední v počtu vstřelených branek a předposlední v počtu obdržených branek. Doufejme však, že v druhé polovině sezóny se náš tým bude prezentovat lepšími výsledky a ještě získá nějaké čestné body.