Článek (aneb co se u nás děje)

Podzimní Open 2015 - 06/09/2015

Po více než 4 měsíční pauze od posledního ligového turnaje se náš tým zúčastnil turnaje "Podzimní Open 2015". Náš tým byl vylosován do skupiny A, kde se střetl s týmy SK Alien Nation a FbT Rammers. Na turnaji jsme měli k dispozici 2 brankáře - Marka Škeříka a Martina Zimmera a 10 hráčů do pole. Na turnaji nám chyběli Tomáš Kundelásek, Jiří Novosad a Lukáš Ševcovic.

SK Black Dragons x SK Alien Nation 1:1

V prvním zápase turnaje dostal šanci v bráně Marek Škeřík. Zápas se hrál na 1x 15 minut a dlouho platil nerozhodný stav 0:0. Skóre otevřel Jan Škeřk, když po nahrávce od Kuby Dobiáše s trochou štěstí překonal brankáře soupeře. Vedení jsme však dlouho neudrželi - po faulu před naší brankou soupeř získal volný úder. Pěknou střelou pod břevno pak překonal naši zeď i brankáře a vyrovnal utkání na 1:1. I přes řadu šancí se již skóre nezměnilo a utkání tak skončilo 1:1. I přes dlouhou zápasovou a tréninkovou pauzu jsme se soupeře drželi krok a odehráli vyrovnané utkání.

SK Black Draons x FbT Rammers 1:3

Ve druhém utkání nastupil do branky Martin Zimmer. Skóre otevřel soupeř když z levé strany i přes obránce překonal pěknu střelou do šibenice našeho brankáře. Další šanci na zvýšení dostal zhruba v polovině utkání, když za hraní našeho hráče v brankovišti bylo nařízené trestné střílení. Trestné střílení soupeř střelou do pravé části branky proměnil a zvýšil vedení na 2:0. Třetí gól soupeř přidal po zmatcích v našem obranném pásmu a utkání už bylo téměř rozhodnuto. O čestný gól se postaral Tomáš Zimmer, který po přihrávce od Petra Lhotky trvdou střelou překonal brankáře soupeře. S jedním získaným bodem jsme skončili na posledním místě skupiny.

SK Black Draons x FbK Red Barons 0:1

V dalším utkání se na pozici brankáře opět objevil Marek Škeřík. Zápas pravdy se pro nás dlouho vyvíjel dobře. Kontrolovali jsme hru a soupeře jsme nepouštěli do vyložených šancí. Z asi 5 vyložených šancí na vstřelení branky jsme však nedokázali ani jednu využít. Naopak v závěru utkání potrestal naší špatnou rozehrávku soupeř a vstřelil jedinou branku utkání. Ke vstřelení branky nám nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře. V utkání zvítězil soupeř 1:0.

S turnajem jsme se rozloučili nejkratší možnou cestou. Přestože jsme nebyli horší než soupeř, nedokázali jsme proměňovat šance a dělali jsme chyby v rozehrávce. Nezbývá než doufat, že se v lize budeme prezentovat lepším výkonem.

Autor: Pítr