Článek (aneb co se u nás děje)

A tým - 8. Turnaj (2017/2018) - 22/02/2018

8. Turnaj aneb Ing. Jan Škeřík

Tento článek shrne oba sobotní zápasy poměrně rychle a stručně, protože skutečně nemá cenu detailně vypisovat, co se ve které minutě každého zápasu stalo. Zkrátka a dobře jsme prohráli 5:1 s týmem Lisboa 99, který přijel do Kobylis celkem v sedmi lidech. Do první šance se dostal po pěti vteřinách hry, do další obrovské příležitosti po půl minutě hry a nakonec si nás namazal na chleba jak úplné elévy. Sice dal ve třetí minutě první gól utkání Martin Laštovka, ale to byla za celý turnaj naše jediná trefa. Dalších sedmdesát minut hry jsme gól nedali. Soupeř pak srovnal, vyrovnal a v klídku odskočil na větší gólový rozdíl. Jediná jejich taktika byla házení dlouhých tigerů a točení se kolem naší branky, což jim na nás úplně stačilo. My jsme opět nechávali chodit soupeře do protiútoku, napadali naprosto neefektivně a rozehrávka často vázla. Nebudu dnes nikoho konkrétně kritizovat, protože jsem sám byl u několika gólů, nicméně to byla kolektivní blamáž. Jediný, kdo se mi líbil, byl bakalář Škeřík (všimněte si, jak už teď musím Škeříky rozdělovat podle dosaženého vzdělání ). Ten pochytal hodně šancí a jako jediný se za svůj výkon nemusí stydět. Vymlouvat se tentokrát nemůžeme ani na kluzkou podlahu atd., prostě jsme to pěkně pohnojili a to úplně sami.

Druhý zápas také žádný sáhodlouhý popis nepotřebuje. Poprvé si roli kapitána vyzkoušel Honza. Cože? Kapitán a inženýr v jednom? Kecáš! :D Ale už se do toho příště asi sám dobrovolně nepohrne. Ačkoliv začátek zápasu byl nadějný a vyrovnaný a do šesté minuty z naší strany skvěle zahraný, pak už to šlo od devíti k nule. V první třetině jsme dostali od borců z FBC Lions Mladá Boleslav tři góly, ve druhé šest a ve třetí to bylo šul nul. Chválit nebudu ani jindy výborného bakaláře Škeříka, protože nechytil ani nájezd. No, celkově bída. Ani gól, spousta spálených šancí, špatně vyřešených útočných akcí a v obraně fičák. 9:0 je jedna z nejvyšších proher a začínáme pomalu upadat do takové velké herní mizérie. Otázka tedy musí znít – co s tím, pánové?

Abychom však nekončili úplně depresivně, pojďme si připomenout, co se o tomto víkendu povedlo. V první řadě nám vyhrála Ester Ledecká zlatou medaili v Super dží na Olympiádě v Jižní Koreji. Holka šikovná. Takový příjemný ráno to bylo. Ještě navíc k tomu klucí šikovný porazili Kanadu 3:2 po nájezdech. Škoda, že jsme na to nenavázali a předvedli se se skóre 1:14. No a nakonec ta největší radost, která v únoru letošního roku nastala. Honza Škeřík se stal inženýrem! Ano, čtete správně, jak už titulek tohoto článku napověděl, už mu můžeme říkat pane inženýre a ne inženýr v naději. Popravdě nevím, co teď bude zdrojem zábavy, každopádně gratulujeme oběma, jak Honzovi, tak i Monice.

Ještě doplním, že příští turnaj se koná 11. března 2018 v pražské Unihoc Aréně v Dejvicích. V 9:10 se utkáme s ForTel TJ Kobylisy C a ve 12:40 s VŠSK MFF Praha. Obě to budou těžká utkání, ale můžeme třeba zkusit nasadit modré dresy a snad se nám v nich bude dařit lépe.

Napsal: Tomáš „Chňochy“ Chaloupek