Článek (aneb co se u nás děje)

A tým - 7. Turnaj (2017/2018) - 04/02/2018

7. Turnaj aneb berounská holomajzna
 První turnaj roku 2018 nás zavedl do Berouna, kde jsme se chystali v místní pěkné, i když trochu klouzavé, hale utkat s týmy z druhé půlky tabulky. Kdybychom ovšem věděli, co nás tam ten den čeká, raději bychom tam ani nejezdili. Samozřejmě že se může prohrát, jasně, mohou se prohrát i oba zápasy, nestalo by se nám to poprvé. Ale prohrát takovýmto způsobem, to je skutečně donebevolající zhůvěřilost. Na turnaji jsme se sešli všichni až na Mártyho, což je pěkné číslo, protože se v tak hojném počtu často nescházíme, a také se v tolika lidech můžeme pěkně prostřídat ve hře. Navíc si premiéru odbyla černá varianta našich nových dresů, takže i když jsme hráli tužku, aspoň jsme u toho dobře vypadali.
ForTel TJ Kobylisy C vs. SK Black Dragons A
 Kobylisy přivezly z minulého turnaje šest bodů, ale i tak byly stále také o šest bodů za námi. Utkání tedy mohlo přinést cokoliv, ale to co doopravdy přineslo.... škoda slov. Ale pojďme k věci. Zápas, který, doufám, už nikdy nezažiju, pro nás začal až nadmíru dobře. Už po 18 vteřinách hry nás dostal do vedení Lukyn po přihrávce od Tomčaka. První lajna předvedla výborný vstup do zápasu. Příjemné chvilky pokračovaly, neboť v čase 03:42 skóroval Fon po pěkné přihrávce od Petra při akci dva na jednoho. Ještě že tyto akce tak pilně nacvičujeme na tréninku. Za další dvě minuty přidal gól Martin po přihrávce od Lukyna a ještě v té samé minutě zvýšil na 0:4 Címa po dalším áčku od Lukyho. A ani to nám nestačilo, protože v čase 09:20 přidal svou druhou branku v zápase Luky. 5:0 po deseti minutách hry, co víc si přát? Jenže pak přišly okamžiky hrůzy. Drobné náznaky se daly vypozorovat tak už od stavu 0:3, kdy si soupeř vypracoval nějaké šance a kdy je ještě neproměnil. Už za půl minutky po gólu na 5:0 totiž propadla skákavá střela od půlky do naší branky a ještě do konce třetiny jsme nechali projít hráče soupeře vycházkovým tempem z rohu před naši branku, kde s jednou rukou v kapse v klídku zavěsil.
 Do druhé třetiny jsme šli s tím, že náskok máme pořád slušný a že to udržíme. Stal se opak. Nejdříve sice Fon přidal svou druhou branku po asistenci Dobiho a odskočili jsme na čtyři branky, ale pak jsme nechali soupeře snížit a vyrovnat a to navíc způsobem, že jsme nepokrývali hráče před brankou, nevraceli jsme se, nechávali jsme Kobylisy chodit do přečíslení a při rozehrávce jsme úplně laxně odevzdávali balonky. Na 6:6 srovnával soupeř po trestném střílení, kdy Címa sejmul unikajícího protihráče. Tomáš sice říkal, že to faul nebyl, ale kdo zná Címu, tak ví, že kecá. Mára nájezd skoro chytil, ale přece jen se skulinka v jeho výstroji našla. No a vrchol zmaru byl gól na 7:6, který znamenal prohru ve druhé třetině 5:1.
 Byli jsme z toho pod dekou a asi i sami překvapený, co je možný ve florbale zažít. Ale šli jsme do třetí třetiny s chutí zabojovat a dočkali jsme se v ní i dvou premiér. Nejprve dal Fon po Dobiho přihrávce svůj třetí gól v zápase a uzavřel tak svůj první kariérní hattrick. Gratulujeme. Bylo to 7:7 a my jsme šli navíc hrát přesilovku. Ta nám příliš radosti nepřinesla, protože si to tam Petr, Címa a Fon předávali u manťáku jak horkej brambor a namísto kloudný střely to byla spíš nervozita na holích bez jakéhokoliv účinku. Jenže pak přišla na řadu nejprve velká radost - Jiří dal gól. Volejte sláva a tři dny se radujte. Áčko má na kontě Martin, ale Jiří to byl, kdo nám trefil vedení. Nikdo nemusí vědět, že to tečoval obránce a gólman na to nemohl zareagovat, prostě Jiří je král. No a pak přišlo vystřídat radost naštvání a rozhořčení. Minutu a půl před koncem soupeř vyrovnal. To by bylo ještě dobrý, bod bychom si zasloužili všichni. Jenže 70 sekund před koncem nám tam šoupli ještě devátý gól a my jsme z nadějného vedení 0:5 odjížděli s porážkou 8:9.
Plusy:
- Fon, rozuměj Nice, sweet, fantastic 3+0
- Lukyn 2+2
- Jiří dal gól
- útok, který dal 8 gólů
- ubráněné oslabení ve třetí třetině
Mínusy:
- komunikace - při přestávkách mezi třetinami si nejsme schopni říct, co děláme blbě a kdo to dělá blbě. Jen na sebe koukáme a pak si řekneme, že zamakáme. Vůbec nereagujeme na vývoj utkání, a i když vedeme, pořád stejně lacino odevzdáváme míčky a propadáme při bránění.
- příprava na zápas - porazili nás dva hráči. Jeden má do kanadského bodování 3+2 a druhý 3+1. Zdvojovat tyhle kluky a máme v kapse pohodový tři body.
- obrana - 9 gólů je prostě moc, zvlášť od týmu ze středu tabulky. A špatná rozehrávka. A ještě děláte kluci jednu věc. Když máte míček na holi a klid na rozehrávku, nahrajete to třeba na druhého beka nebo se snažíte sami rozehrát, čekáte tak dlouho, až se sami dostanete do svízelné situace.
- útok - nepamatuji se, že by se povedlo zpracovat jediný tiger. Navíc nabídka bekům byla mizerná.
- Mára - vždycky tě chválím, ale 9 gólů je hodně. Něco jsi nám mohl chytit.
- Ondra - hodně ztracených míčků a nepamatuji se na jediný užitečný kontakt s balónkem.
- Honza - to samé, co Ondra. Nepamatuji se, že bys udělal něco prospěšného za celý zápas. Nějaká přihrávka prošla, ale jinak si spíš vlál za soupeřem a např. při přesilovce ti sjel míček z hole, nahrál si mizerně na beka a šel jsi střídat.
- Lukyn - Sám si to nepamatuji, ale byl jsem na to pozornými spoluhráči upozorněn. Prý si předvedl nějakou brutální Címovku u naší branky. Gól z toho nepadl, ale bacha na to! Experta na to už máme.
- Tomčak - žádný fatal error, ale ta rozehrávka v oslabení z rohu pět sekund před koncem třetiny, kdy jsi měl poslat tigera na druhý konec hřiště a namísto toho jsi to po zemi namazal soupeři na střed hřiště a ten z toho ještě stihnul vystřelit, to byl hardcore.
- Címa a Michal - buly. Bylo jich nejméně 20 a nepamatuji si příliš vyhraných.
Berte to s nadhledem. Je to můj soukromý pohled na věc. Hrajeme to pro zábavu a do příště se to určitě zlepší - už jen pro to, že mezi nás přibude další inženýr :)

SK Black Dragons vs TJ Sokol Kostelec nad Labem
 Popis druhého utkání bude kratší - slibuju. Jednak si toho tolik nepamatuju a taky se toho zas tak moc nestalo.
 Proti Kostelci se utkání vyvíjelo od začátku přesně opačně než to proti Kobyliskému manšaftu. Po prohraném buly si kluci párkrát vyměnili míček, zakombinovali a přesně po šestadvaceti sekundách nám dali gól na 0:1. Mám dojem, že se nikdo z našich hráčů ani nedotkl míčku. První lajna mohla jít střídat a zpytovat svědomí. Další změna skóre přišla v čase 04:17 a znamenala vedení Kostelce 0:2. Pak přišla asi nejhorší část zápasu z naší strany. Nechali jsme jít protihráče do několika protiútoků tři na dva. Sice žádný nevyužili, ale bylo to na infarkt. Navíc to tam často hasil Michal, který zastavoval útoky soupeře, získal v prostoru u naší branky několik míčků a zahrál celkově dobré utkání. Ještě během první třetiny stihnul soupeř trefit třikrát tyčku, a to takovou tyčku, že to byl víc gól než branková konstrukce. Žádná rána z boku, pěkně od břevna dolu, od tyčky do Máry atd. Utkání pak plynulo dál i do druhé třetiny, ve které přidal protivník třetí gól. Ten padl ze situace dva na čtyři. Nám navíc vepředu nic nešlo, takže 0:3 po dvou třetinách byl všeříkající výsledek. V poslední třetině padly čtyři branky, po dvou na každé straně. O ty naše se postaral v poslední minutě a půl Michal a utkání tak skončilo výsledkem 2:5.
Plusy:
- Michal - 2+0 a navíc výborný výkon
- Mára - některé zákroky byly z kategorie fantastických
- podpora fanoušků v hledišti – díky, Maruško a Kundeláskovic family
Mínusy:
- neslaný a nemastný výkon
- útok až na Michala bez gólů
- pokažená premiéra nových dresů
Celkově to tedy byla bída s nouzí. Když k tomu připočteme depresivní výsledek prezidentských voleb, nezbývá si než přát, aby už byl únor a my mohli odčinit tyto prohry nějakým povedenějším vystoupením. Příští zápasy odehrajeme v sobotu 17.2. v Kobylisích. Od 8:00 se střetneme s týmem Lisboa 99 a v 10:20 s FBC Lions Mladá Boleslav. Oba týmy jsou momentálně v tabulce nad námi, ale oba týmy jsou zároveň hratelné, takže věřím, že tentokrát nějaký bodík ulovíme. A abych jen nekritizoval, což různí pisálci rádi činí, prošel jsem si statistiky těchto týmů a zjistil, že nás čeká totéž, co proti Kobylisům. Jsou to týmy dvou hráčů, kteří dají většinu gólů a zařídí tomu týmu prakticky vše. Věřím, že si je za tři neděle dobře pohlídáme.
Mějte se famfárově.
Napsal: Tomas von Chaloupek aka Forrest Gump aka Nice, sweet, fantastic aka Fon