Článek (aneb co se u nás děje)

A tým - 5. Turnaj (2017/2018) - 12/12/2017

5. Turnaj aneb Kunratice za tři body

S návratem mistra všech mistrů Thomase von Chaloupka do sestavy Draků se vracíme k příjemné tradici psaní článků z víkendových zápasů. Kdo by si taky nechtěl užít řádnou dávku kvalitní novinařiny, že? V neděli ráno jsme se sešli v kunratické hale s vědomím, že soupeři jsou hratelní a nějaké to vítězství jistojistě chceme uhrát. Chyběli nám tentokrát studiem zatížený Škéřa a pracovně „vytížený“ Lukáš. Mysleli jsme si, že se nás sejde 10 a postavíme v suchým triku dvě pětky. Bohužel nikdo řádně neodkomunikoval s Tomčakem, že se vůbec hraje, a ten tak na první zápas chyběl. Pro příště doufám, že už se to nestane a budeme moct včas říct klukům z béčka, ať si jdou pinkout.

1. Panthers Praha D vs. SK Black Dragons A

Do utkání jsme vstoupili vzhledem k postavení v tabulce a naší kráse jako favorité. Zpočátku opatrné utkání bez větších šancí jsme kontrolovali a nedovolovali soupeři nás nijak ohrozit. První změna ve skóre přišla v čase 03:33, kdy jsme se dostali díky Michalovu a Martinovu důrazu do závaru před brankou a balonek skončil k překvapení všech zúčastněných v brance. Michal si dokonce ani nevšiml, že dal gól, a šel střídat. Nakonec byl gól označen jako vlastní, ale zásluhy připisuji Míšovi - 0:1. Hru jsme nadále kontrolovali a naše obranné dvojice zodpovědně pokrývaly útočící protihráče. Navíc se nám již v čase 04:10 povedlo navýšit na 0:2, kdy si Ondra křikl na Dobiho, od kterého dostal přesnou přihrávku, a přízemní střelou k tyči nás poslal nás svým třetím gólem v této sezóně do dvoubrankového vedení. Soupeř začal sice častěji držet míček, ale nedostal se de facto vůbec k ničemu. Naše aktivní napadání dělalo Panterům problémy a my jsme se mohli těšit na další gól. A ten přišel. Míša si v sedmé minutě dobře pokryl míček a v poskytnuté výhodě si to mazal na branku soupeře. Přesnou táhlou střelou trefil horní pravý růžek. V čase 06:54 se po přihrávce Martina trefil Michal Laštovka – 0:3. Překvapivě povedená první třetina již další branky nepřinesla, i když šance jsme na to měli více než luxusní. Za všechny bych rád zmínil akci na jeden dotek, kdy jsme se asi na čtyři přesné přihrávky dostali od naší branky k zakončení do poloprázdné branky soupeře, kde však jelito Fon netrefil skákající míček, jak potřeboval, a trefil jen břevno. Na konci třetiny si ještě Míša šel posedět na 2 minuty za blokování hokejky a my měli šanci vyzkoušet si oslabení. To jsme, snad už tradičně, přestáli. 3:0 po první třetině byl však velmi slušný výsledek.

O přestávce jsme si řekli, co a jak, a i vstup do druhé třetiny se nám vyvedl. Herně to bylo vyrovnané, ale soupeř šance neměl. Navíc po čtyřech minutách to tam brzy double taťka Martin nějak pofackoval před brankou a míček kdovíjak přeskákal brankáře. Gratulujeme k oběma životním úspěchům. Druhé áčko si připsal Dobi a v čase 3:57 jsme vedli o čtyři banky. Pak se to ovšem trochu otočilo. Začalo se projevovat, že desátý hráč chybí, že tři křídla už moc nemávají a začínají být lehce unavená. Už jsme neměli tolik sil aktivně napadat a pokrývat celé hřiště a soupeř si začal vytvářet šance a především mírný tlak. Logickým vyústěním pak bylo snížení na 2:4, kdy jsme jednou nepokryli rozehrávku standardní situace a jednou propadli při bránění. Do hry se nám vkradla určitá nervozita a bylo důležité, abychom nedostali kontaktní třetí gól. Navíc přišla nejsmolnější chvíle dne, kdy si Martin při souboji u manťáku obnovil zranění kolene a pro zbytek dne byl vyřazen ze hry. Přejeme brzké uzdravení. Snad vánoční kapřík, salátek a cukroví pomůžou. Zbytek třetiny jsme však už přežili a do třetí třetiny šli s tím, že to snad udržíme a dohrajeme za tři body.

Museli jsme pozměnit rozestavení a hrát na tři beky, abychom vůbec mohli nějak smysluplně fungovat. Na hrot jsme poslali Martina Škeříka a vzadu to zůstalo na Petrovi, Jiřím a Ondrovi. Zpočátku to nebyla žádná sláva, protože jsme po sobě často jenom koukali a měli plné ruce práce s pokrýváním a přebíráním protihráčů. Naštěstí se nám opět povedl začátek třetí třetiny, kdy v čase 01:09 dostal Forrest nahrávku od Petra na půlku hřiště. Odtud si seběhl na střed a střelou z dálky překvapil gólmana soupeře. Nutno dodat, že tomu výrazně pomohl Címa, který přeběhl ve správnou chvíli před brankářem a ten tak ztratil míček z dohledu – 2:5. Důležitý gól ve správný moment, protože jsme toho začínali mít dost. Po dalších třech minutách soupeř snížil na 3:5 a konec mohl být ještě dramatický. K tomu se přidal i druhý smolný okamžik onoho nedělního rána, kdy špatně došlápl Ondra a pro zbytek dne se vyřadil z akce taktéž kvůli zraněnému kolenu. Na konec zápasu nás tedy bylo pouze sedm a mohlo to pro nás být ještě krušné. Soupeř pak také zrychlil hru a držel nás na naší půlce. Vyložené tutovky však žádné neměl a čas, který normální běží jako bláznivý, tak v tu chvíli hrál pro nás. Navíc se nám opět povedlo odskočit na tři branky, kdy se po rychlém protiútoku před brankou soupeře snažili Petr a Forrest doplácat skákající míček do branky soupeře. Už už to vypadalo jako promarněná šance, ale pak se míček dostal od Petra k Forrestovi a ten míček rychle uklidil do odkryté brány. V čase 8:57 jsme se dostali do vedení 3:6, a už jsme tušili, že by to mělo stačit. Tři minuty před koncem by bylo nanejvýš hloupé nechat si dát tři branky od nepříliš produktivního soupeře. Ten sice ještě zatlačil a v čase 11:29 po dost pěkné kombinaci do prázdné branky snížil na konečných 4:6, víc už ale nemohl stihnout a my jsme mohli začít slavit tři body.

Plusy:

- 3 body

- výborný týmový výkon

- Mára, který pochytal soupeři šance

- obrana podala spolehlivý výkon

- Fon 2 + 0, Martin 1 + 1, Míša 1 + 0 (ale i první gól je jeho), Dobi 0 + 2, Petr 0 + 2

2. SK Black Dragons A vs. VŠSK MFF Praha

Před druhým utkáním s matfyzáky nám hořela koudel u zadku, protože nás bylo zoufale málo a potřebovali jsme doplnit tým o nějaké hráče. Naštěstí se ke druhému utkání uschopnil Tomčak a z béčka přišel pomoct Pinty. V sedmi lidech bychom proti silnějšímu soupeři asi moc neuhráli a mohli jít rovnou na 3,14vo. V devíti jsme se alespoň mohli o něco pokusit.

Soupeř se sešel v hojném počtu a od začátku nasazoval tři útočné lajny. Navíc si to klucí docela uměli dát a míček drželi převážně oni. Ještě k tomu vysoko napadali, což nám dělá vždy problémy, a ze začátku jsme se nedostali vůbec k ničemu. Často jsme museli odehrát míček tigerem nebo do země nikoho a bylo to takové neslané nemastné. Soupeř se zpočátku prosadit také nemohl, často končil s míčkem na holi za brankou, odkud jsme měli přihrávky pokryté. První hrubku jsme udělali v čase 06:02, kdy se na středu objevil osamocený hráč hostů, rychle si spočítal dráhu letu a délku Márovy ruky a trefil růžek branky – 0:1. Postupem času to však začalo být hratelné a i my jsme se dostali do několika protiútoků. Ke konci třetiny jsme dostali možnost hrát přesilovku, kterou jsme jako předtím nevyužili. Je to škoda, protože místo tlaku na soupeře jsme spíš měli potíže si kloudně přihrát a vůbec vystřelit. Všechny útoky a střely jsme však zadrbali, a tak to po první třetině bylo jen o gól.

S vědomím, že z tribuny nás podporuje armáda čtyř fanoušků, jsme se vrhli do druhé třetiny s úmyslem porvat se o výsledek. Obrana soupeře však fungovala výborně a kazila naše útočné akce. My jsme to taky bránili dost dobře, ne však v čase 01:13, kdy nám soupeř dal po rychlém protiútoku a pomalému návratu do obrany druhého fíka. Za minutu už bylo ale veseleji i na naší straně. Po rychlém brejku dal Dobi bekhendovou přihrávku před branku na Forresta, který to tam taktéž bekhendem zametl a snížil na 2:1. Navíc mohlo být ještě lépe, ale rozhodčí Fonovi druhý gól neuznal. Brankáři míček vypadl z rukou a byl z toho regulérní gól, ten však rozhodčí pro sekání neuznal. Hra plynula dál s nějakými šancemi na obou stranách. My jsme potřebovali skórovat a stav vyrovnat. To ale soupeř nedovolil a na konci druhé třetiny opět odskočil do vedení o dva góly.

V pauze jsme se nahecovali a řekli si, že do toho dáme všechno a uvidíme, na co to bude stačit. Fyzické síly nám však očividně docházely a navíc se nám nedařilo střelecky. Ačkoliv brankář nebyl kdovíjak spolehlivý a jistý, neprověřili jsme ho tak, jak jsme měli. V čase 04:15 soupeř přidal čtvrtý gól a naše šance na úspěch se limitně přiblížily k nule. O osudu utkání bylo definitivně rozhodnuto. Blýskl se ještě Petr, který po Dobiho přihrávce u tyčky trefil ze vzduchu míček a snížil na 2:4, matematicky vyjádřeno 0,5. Na víc jsme se ovšem nezmohli a navíc v poslední minutě dostali pátý gól. Po nahození na naši branku si smolně kopl balónek do branky Jiří, a i on si tedy připsal vstřelený gól. Konečný výsledek 2:5 je tedy asi zasloužený a spravedlivý. Věřím, že v deseti lidech bychom byli vyrovnaným mužstvem a o lepší výsledek se porvali.

Plusy:

- Mára skvěle zachytal

- Pinty a Tomčak přijeli aspoň na jeden zápas

- nikdo neudělal žádný superbrutální haluzní kiks před vlastní brankou, tzv. címovku

- budou Vánoce :)

Mínusy:

- nesehranost

- nekvalitní rozehrávka pod tlakem

- opět k ničemu nevedoucí přesilovka

- opět nic nepřinášející standardky

Celkové hodnocení však může být jedině pozitivní. Držíme čtvrtou příčku v naší skupině a to je asi maximum, na co letos můžeme dosáhnout. Z každého turnaje vezeme alespoň 3 body a hlavně hrajeme docela dobrý florbal, a o to tady jde.

Příští zápasy naší skupiny se nás netýkají. 13. ledna máme volno. Na palubovce se sejdeme opět v sobotu 28. ledna v Berouně, kde se časně ráno střetneme s týmy ForTel TJ Kobylisy C a TJ Sokol Kostelec nad Labem. A pozor, tou dobou už budou hotové nové dresy, takže se máme na co těšit.