Článek (aneb co se u nás děje)

9. Turnaj aneb na Děkance za tři body - 29/04/2017

Ačkoliv to původně vypadalo, že se nás sejde zase málo, nakonec nás přijelo hned třináct a my jsme tak mohli střídat hned tři křídelní dvojice. Suchdolská svatá trojice Címa, Michal a Škéřa si zkrátila víkendové oslavy a jejich účast byla pro nás velmi důležitá. Nepřijel pouze jemně nachlazený Ondra.
SK Black Dragons vs. Florbal Poděbrady
 Zápas začal v poměrně slušném tempu a my jsme od začátku odváděli poctivý výkon. Střídali jsme se po krásných čtyřiceti sekundách, zodpovědně bránili a soupeře do ničeho nepustili. Sami jsme mohli vytěžit nějaký ten gól, ale brzdily nás špatné a nepřesné rozehrávky. Navíc si někteří z nás střihli oblíbenou kratochvíli a zadrbali míček u manťáku, místo aby ho poslali do rychlého protiútoku. Postupem času si poděbradští začali vytvářet lehkou převahu a dostávat se do gólových šancí.Již klasicky nás držel nad vodou skvělý Mára. Až v čase 9:45 jsme inkasovali. Lukyn chtěl vyslat míček na Petra, ten ho však dostal na paty a soupeř si to už pak jen lehce pinknul a šel do vedení 0:1. Tímto stavem první třetina skončila.
 O přestávce jsme si řekli, že se do další třetiny zlepšíme a to jsme přesně neudělali. Naopak jsme nechali soupeře trefit tyčku, vyniknout Máru a nechat nás zestárnout o pár let mizernými rozehrávkami. Vše vyvrcholilo v čase 2:26 gólem na 0:2. Tento gól byl stejně jako první úplně zbytečný. Balónek jsme měli v moci a gól soupeři nabídli jako na zlatém podnosu. Předcházel mu náš volný úder na půlce hřiště. Zde se k rozehrávce postavil Petr a snažil se o konstruktivní rozehrávku. Bohužel se mu útočníci schovali za protihráče a tak mu nezbylo než hrát na Martina Škeříka. Bohužel však míček netrefil dobře, spíše ho pouze polaskal jako první lásku a ten se odšoural k protihráčům. Ti o několik desítek vteřin později vstřelili onen již zmiňovaný gól. Poděbradský lázeňský švihák se u manťáku obtočil okolo Tomčaka, nahrál na střed, kde bylo klasicky volno a jeho kolega spolušvihák zvýšil na 2:0. Tato situace nám opět připomněla, jak neefektivní a neproduktivní jsme v rozehrávání standardních situacích. Lehce na nás padla deka, neboť to začalo vypadat na pomalou a bolestnou porážku. Hra se však postupem času přece jenom vyrovnávala a i my jsme si čuchli k nějaké té šanci. Soupeř se přestal dostávat do hry a naopak pšenka kvetla na druhé straně nám. Nejprve se o snížení postaral v půlce druhé třetiny svobodník Kundelásek, který přehodil gólmana po nahrávce od Tomčaka. O pár vteřin později vstoupil do osudu utkání náš bad boy Jiří, kterému rozhodčí pískli nesmyslné bránění ve hře a musel si jít na dvě minuty odpočinout ke stolku pořadatelů. Soupeř přesilovku nevyužil, což nás povzbudilo a vrhli jsme se opět do útočných manévrů. Za stavu 1:2 se nám podařilo dostat míček do soupeřovy branky. Zatlačili jsme obránce až za branku, odkud nepovedeným výhozem trefil naše párky. Míček vyskočil nad břevno branky, zatancoval si na horní tyčce, polaskal se se zády brankáře a zapadl k tyčce. Gól nám však rozhodčí správně neuznali kvůli postavení Martina Škeříka v brankovišti. Stavem 1:2 druhá třetina skončila.
 S nástupem třetí třetiny naše choutky na vyrovnání neustávaly a aktivně jsme se snažili soupeře přehrát. Dlouho to kýžený efekt nepřinášelo, avšak celý tlak vyvrcholil v čase 7:14, kdy Michal fantastickým příklepem trefil haluzní Tomčakovu přihrávku. Najednou to bylo 2:2 a koncovka slibovala dramatickou podívanou. Soupeř si dokonce vzal oddechový čas, aby se poradil, jak si nás v posledních čtyřech minutách strčit do kapsy. My jsme se radit nemuseli, protože jsme úžasní, nejlepší a nejkrásnější a všechno víme nejlíp. Mohlo se jet dál a minutu a půl před koncem přišla chvilka euforie. Tomčak rozehrál balónek na Tomihovyndeje na střed hřiště, ten si prohodil obránce a mazal si to na branku. Pár kroků před brankou vyslal tažnou střelu a trefil levý horní růžek branky.Ve zdánlivě nehratelném a ztraceném zápase jsme najednou vedli 3:2 a byli blízko blizoučko nečekaným třem bodům. Opařeného soupeře by v tu chvíli nepostavilo na nohy ani štamprle citrónové Poděbradky. Na závěr zkusili hosté ještě hru bez brankáře. Dostali se k jednomu závaru u naší pravé tyčky, ale poté vyhodili míček ven z hřiště a my rozehrávali z rohu. Jiří nahodil dlouhý míček ve výšce prsou, což je pro obránce ideální výška na zpracování a protiútok. Polabský zadák však trestuhodně promáchl a míček propadl k Dobimu, který ho dovedl do prázdné branky a potvrdil naše vítězství 4:2. Áčko patří Jiříkovi.
 Zápas tedy skončil sladkým vítězstvím a my jsme si mohli jít oddechnout před nadcházejícím zápasem. Nutno dodat, že šlo o jedno z nejcennějších letošních vítězství, protože upřímně řečeno příliš mnoho bodů ze závěrečného turnaje neuděláme. Pochvala za dobrý výkon patří celému mužstvu, zvlášť bych rád jmenoval klasicky vynikajícího Máru a Tomčaka, který si připsal přihrávkový hattrick, ačkoliv jedno áčko mu nebylo do zápisu uvedeno.

Elite Praha vs. SK Black Dragons
 Druhý souboj jsme po jednozápasové pauzičce svedli s Elite Praha. Chlapci nás na podzim vyklepli 7:2 poté, co nám nasypali všech sedm gólů během prvních dvou třetin a v té závěrečné už si jen kontrolovali klidné vítězství. My, dobře naladění předchozí výhrou jsme chtěli podat stejný výkon a uhrát dobrý výsledek.
 První třetina na to i vypadala. Od začátku jsme Elite do ničeho nepouštěli. Jediná jejich taktika, dlouhé tygry za obranu, sbírali naši beci bezchybně a navíc zakládali nebezpečné protiakce. Z mnoha šancí jsme se dočkali vedení v čase 4:29, kdy si to před brankou pěkně nahráli Petr s Michalem, a druhý jmenovaný dal svůj druhý turnajový gól. Sebevědomí nám v tu chvíli nechybělo. Ovšem o půl minuty později ho razantně uťal obránce Elite, který protancoval okolo našich bránících hráčů a v klidu srovnal. Za stavu 1:1 první třetina skončila.
 I ve druhé jsme měli zpočátku hru pod kontrolou. Do vedení se soupeř dostal v čase 5:34. Na středu hřiště jsme neuklidili pryč míček a soupeřův hráč ho trefil a takovým neslaným nemastným plachťáčkem poslal svůj tým do vedení. My jsme však dokázali odpovědět a už po minutě bylo srovnáno. Úspěšně jsme napadali za brankou obránce, který při vyhazování trefil Trondu, od něhož se balónek odrazil k Címovi a ten potvrdil vedoucí postavení v pořadí střelců týmu. Hra se ovšem příliš nesrovnala. My jsme hráli nervózně a dá se říct, že čím hůř jsme hráli, tím méně jsme také střídali. Každý se to snažil urvat sám a důsledkem toho jsme dostali další dva góly. Jeden při střídání ve chvíli, kdy soupeř rozehrával z rohu volný úder a po našem vyklizení pozic to měl velice jedniduché.
 Třetí třetina příliš popisu nepotřebuje. Dá se popsat jako totální výbuch. Jak jinak si lze vyložit čtyři obdržené branky? Ať jsme dělali, co jsme mohli, hráli jsme marně a padalo nám to tam bez přestání. Jediný světlý okamžik si připsali pánové Tomčak,Kundi a Martin, kteří při vlastním oslabení hráli jako o život a místo bránění dali gól v oslabení. Gól si připsal po áčku Martina Lukyn. Chválit není koho, protože to byla, jako už tomu proti Elite bývá zvykem, bída.
 Celkově však můžeme být spokojeni. Tři body proti Poděbradům je nadstavba a můžeme z ní mát upřímnou radost. Poslední turnaj sezóny 2016/2017 odehrajeme v Benátkách nad Jizerou. V 15:10 se utkáme s lídrem skupiny Kostomlaty nad Labem a v 17:30 s Vosami. Popravdě řečeno v těchto zápasech asi nic velkého neuhrajema, takže očekávám, že uvidíme alespoň nějaké pěkné sólíčko před vlastní brankou nebo případně nějaký haluzní gól z nulového úhlu.
Autor: Thomas von Chaloupek