Článek (aneb co se u nás děje)

9. Turnaj - Radlice - 29/03/2015

Devátý turnaj letošní sezóny jsme odehráli v Radlicích v Praze. Na turnaji nás čekali papírově lehčí soupeři. První utkání jsme odehráli proti týmu FBC Vinořská Zvěř, který se se 17 body nacházel na posledním místě naší tabulky. Ve druhém utkání jsme se střetli s týmem FC Astra, který měl na svém kontě rovněž 17 bodů, nicméně díky lepšímu skóre byl na předposledním místě tabulky. Na turnaji jsme postrádali Jiřího Novosada a Ondřeje Psotu.

FBC Vinořská Zvěř x SK Black Dragons 0:6 (0:2, 0:2, 0:2)

Góly: 2x Martin Laštovka, Lukáš Kundelásek, Jan Škeřík, Jakub Dobiáš, Petr Lhotka

První utkání s týmem FBC Vinořská Zvěr se nám v listopadu vůbec nepovedlo a zasloužně jsme prohráli 8:3. V dnešním zápase jsme tento výsledek chtěli odčinit. Zápas se hned od začátku vyvíjel v náš prospěch. Neuběhla ani půlminuta hry a vedli jsme 1:0. Lukáš Ševcovic z rohu přihrál Martinu Laštovkovi, který prodloužil na Lukáše Kundeláska a ten nás střelou pod břevno poslal do jednobrankového vedení. Poté Lukáš Kundelásek na středu hřiště fauloval a poslal nás v čase 2:15 do oslabení. Oslabení jsme naštěstí přečkali bez inkasované branky. Ihned po návratu z trestné lavice Lukáš Kundelásek napravil svůj faul, když hezkou přihrávkou našel Honzu Škeříka a ten v čase 4:31 překonal brankáře soupeře. Do dalšího oslabení nás poslal Tomáš Zimmer, když na polovině soupeře odhlavičkoval míček. Nicméně i toto  oslabení jsme přečkali. Ve zbytku první třetiny žádná další branka nepadla. Supeř měl několik šancí, nicméně naši bránící hráči nebo dobře chytající Marek Škeřík vždy pohotově zasáhli. První třetina tak skončila 2:0 v náš prospěch.

Ve druhé třetině nastoupil místo Honzy Škeříka Jakub Dobiáš. Jakub Dobiáš měl velký podíl na třetí brance. Jeho samostatný průnik byl nedovoleně zastaven a rozhodčí nařídili trestné střílení. Trestného střílení se ujal Martin Laštovka - pomalu se přiblížil k bráně, naznačil střelu a bekhendovou kličkou překonal brankáře. V čase 10:06 jsme tak zvýšili naše vedení na 3:0. Další branku do sítě soupeře přidal v čase 11:31 Jakub Dobiáš, který využil přihrávku Tomáše Kundeláska. V závěru druhé třetiny se už nic nestalo, a tak jsme po dvou odehraných třetinách vedli 4:0.

Ve třetí třetině odpočíval Martin Škeřík a Honza Škeřík vytvořil obrnou dvojici s Petr Lhotkou. A Petr Lhotka v čase 0:27 zvýšil naše vedení střelou k pravé tyči na 5:0, když dostal pěknou přihrávku zpoza branky o Michala Laštovky. V čase 1:23 byl vyloučen hráč soupeře za sekání a dal nám možnost přesilové hry. Přesilovou hru využil v čase 3:02 Martin Laštovka. Přihrával Tomáš Chaloupek. V průběhu třetí třetiny jsme se snažili přidat další branky, nicméně všechny naše akce skončily neúspěšně. V závěru jsme se soustředili na obranu, abychom Markovi Škéříkovi pomohli udžet čisté konto. To se nám také podařilo a Marek Škeřík mohl slavit druhou vychytanou nulu v této sezóně. Třetí třetinu jsme vyhráli 2:0.

V utkání jsme zvítězili 6:0. Celkově jsme podali dobrý kolektivní výkon. V utkání dobře fungovala spolupráce obrany a útoku. Pochvala také patří Markovi Škeříkovi za čisté konto. V roli kapitána rovněž obstál Tomáš Kundelásek.

FC Astra x SK Black Dragons 0:5 (0:0, 0:2, 0:3)

Góly: 2x Tomáš Zimmer, Lukáš Ševcovic, Jan Škeřík, Martin Laštovka

Ve druhém utkání jsme se střetli s týmem FC Astra. Tým FC Astra stejně jako nás čekalo druhé utkání na turnaji. Ve svém prvním utkání Astra podala dobrý výkon proti Falconům B. Kapitánem byl v tomto utkání Tomáš Zimmer.

Hned zezačátku utkání byl k vidění útočný florbal. Oba týmy se snažili hned od začátku dostat do vedení. Zápas se hrál v rychlejším tempu než první utkání a často byly k vidění tvdší souboje. Během první třetiny jsme si dokázali vytvořit celou řadu dobrých šancí, nicméně ani jednou se nám nepodařilo překonat brankáře soupeře. K dispozici jsme měli rovněž 2 přesilové hry, nicméně ani jednu jsme nedokázali využít. Několik šancí měl také soupeř, ale překonat Marka Škeříka se mu nepodařilo. První třetina skončila nerozhodně 0:0.

Ve druhé třetině se hra přitvrdila a hráči byli často vylučováni. Z našich hráčů byl vyloučen Lukáš Ševcovic za hádku se soupeřem. První branka utkání padla až v čase 10:54. Právě Lukáš Ševcovic dostal přihrávku od Honzy Škeříka a zpoza branky překonal brankáře soupeře. A za 20 sekund jsme se radovali podruhé - Michal Laštovka našel ideálně postaveného Tomáše Zimmera a ten zvýšil vedení na 2:0. Tímto výsledkem skončila i druhá třetina.

V první polovině třetí třetiny byl k vidění útočný florbal, nicméně žádný útok ani jednoho z týmů neskončil gólem. Góly padaly až na konci třetí třetiny. Nejprve v čase 7:49 Tomáš Kundelásek vytáhl míček z naší obranné třetiny a přihrál Tomáši Zimmerovi. Tomáš Zimmer pak tvrdou střelou překonal bránkáře soupeře a slavil svůj druhý gól v zápase. Další branku přidal v čase 9:51 Honza Škeřík, když využil přihrávku od Jakuba Dobiáše. A v čase 10:19 jsme vstřelili pátou branku v utkání. Petr Lhotka se vytáhl z obrany, několikrát si vyměnil míček s Lukášem Ševcovicem a ten poté našel Martina Laštovku, který zvýšil naše vedení. Žádný další gól již v utkání nepadl.

V utkání jsme zvítězili 5:0. Tým FC Astra podal dobrý výkon, nicméně v závěru utkání hráčům soupeře chyběly síly. Pochvala patří obraně a hlavně Markovi Škeříkovi, který na turnaji nedostal jedinou branku. Kvalitní a týmový výkon však předvedli všichni hráči. Celkově jde o nejpovedenější turnaj naší historie. Závěrečný tunaj sezóny nás čeká 25.4. v Praze na Děkance.