Článek (aneb co se u nás děje)

8. Turnaj - Mladá Boleslav - 08/03/2015

V rámci 8. turnaje letošní sezóny jsme zavítali do Mladé Boleslavi. Turnaj pořádal tým Florbalová akademie MB-D. Bousov. V zápasech jsme se museli obejít bez dlouhodobě zraněného Jiřího Novosada a bez kapitána Tomáše Zimmer. Kapitánská páska byla pro tento turnaj svěřena Petru Lhotkovi.

FBC Kralupy n/V B x SK BLACK DRAGONS 3:4 (0:2, 2:1, 1:1)

Góly: Lukáš Ševcovic, Tomáš Kundelásek, Jakub Dobiáš, Martin Laštovka

V prvním utkání jsme se střetli s týmem FBC Kralupy n/V B. Soupeře posílili 2 hráči z A týmu a 3 junioři. Celkem měl soupeř k dispozici 7 hráčů do pole. Utkání jsme lépe začali my. V čase 5:40 dostal přihrávku od Martina Škeříka Lukáš Ševcovic a na podruhé překonal brankáře soupeře. Zpočátku utkání soupeř působil hodně nejistě. Nejistoty využil v čase 11:06 Tomáš Kundelásek, když mu soupeř při rozehrávání z rohu doslova "namazal" na hokejku před bránu. První třetina skončila 2:0 v náš prospěch.

Ve druhé třetině se obraz hry změnil. V čase 0:38 soupeř snížil na 1:2 a v průběhu celé druhé třetiny si vytvářel řadu šancí. Naštěstí pro nás jeho střely často končili na dobře chytajícím Márovi. Přesto se však na soupeře usmálo štěstí a v čase 9:14 vyrovnal. V čase 10:05 nás však opět poslal do vedení Jakub Dobiáš, když využil přihrávku Michala Laštovky. V závěru druhé třetiny už žádný další gól nepadl. Na světelné tabuly tak po skončení 2.třetiny svítil výsledek 3:2 v náš prospěch.

Třetí třetinu jsme začínali přesilovou hrou, neboť v závěru druhé třetiny soupeř natlačil Lukáše Kundeláska do mantinelu. Přesilovka se nám bohužel nepovedla. Ve druhé třetině se hrál spíše opatrný florbal, neboť oba týmy nechtěli dostat rozhodující gól. V čase 4:34 byl vyloučen Jan Škeřík, když přibližně v půlce hřiště se mu míček od hole odrazil do ruky a Honza instinktivně rukou pohnul. Při přesilovce nás soupeř zatlačil, nicméně branku se mu vstřelit nepodařilo. Možnost další přesilové hry dostal soupeř v čase 9:39 - Lukáš Ševcovic v rohu našeho obranného pásma sekl soupeře. V oslabení se nám však podařilo vstřelit rozhodující gól - Michal Laštovka pěkně přihrál svému bratrovi Martinu Laštovkovi a ten se nemýlil. V čase 10:19 nás tak poslal do vedení 4:2. Soupeř ještě v přesilové hře snížil stav na 4:3. V čase 10:49 propadlo Márovi za záda spíše takové nahození soupeře. V závěru třetí třetiny jsme často drželi míček na soupeřově polovině a soupeř se ani nepokusil o hru bez brankáře. Utkání jsme nakonec dovedli do vítězného konce.

V utkání jsme zvítězili 4:3, i když by utkání spíše slušela remíza. Všichni jsme věděli, že hru musíme zlepšit. Hráčem utkání volím Martina Laštovku, který vstřelil rozhodující branku.

Floorball Club Falcon B x SK BLACK DRAGONS 4:6 (0:3, 1:1, 3:2)
Góly: 4 x Lukáš Ševcovic, Lukáš Kundelásek, Jan Škeřík
Ve druhém utkání jsme se střeli s týmem Floorball Club Falcon B. Falconi převádějí v novém roce kvalitní výkony - v lednu porazili lídra naší soutěže Mladou Boleslav a na poslením turnaji dali Vinořské Zvěři 10 gólů. Všichni jsme tedy věděli, že nás nečeká lehké utkání.
V první třetině zápasu jsme podali nejlepší výkon na celém turnaji. V čase 1:13 nás poslal do vedení Lukáš Ševcovič, když využil přihrávku Tomáše Chaloupka. Tomáš Chaloupek hrál obě utkání na pozici obránce a na této pozici se mu dařilo. Za necelou minutu zvýšil vedení Lukáš Kundelásek. V čase 2:11 překonal brankáře hostí po nahrávce od Honzy Škeříka. V závěru třetiny přidal svůj druhý gól v zápase Lukáš Ševcovic, když před bránou tečoval do brány nahrávku Martina Laštovky. První třetina skončila 3:0 v náš prospěch.
Ve druhé třetině jsme pokračovali v dobré hře. Soupeř nehrál špatně, nicméně jeho střely končily na dobře chytajícím Márovi. V průběhu druhé třetiny jsme dostali možnost 2 přesilovek, nicméně ani jednu jsme nedokázali využít. Na 4:0 zvýšil vedení v čase 3:58 Jan Škeřík. Jeho tvrdá střela se nejprve odrazila od obou tyček a nakonec skončila v brance. Na gól mu přihrál Jakub Dobiáš. Jakub Dobiáš měl také šanci, nicméně těsně minul pravý roh soupeřovi branky. V další šanci utíkali Jakub Dobiáš a Petr Lhotka sami na gólmana. Jakub ideálně přihrál Petrovi, nicméně ten nedokázal ťuknout míček do prázdné branky. V závěru druhé třetiny se podařilo soupeři snížit stav na 4:1. Hráč soupeře potáhl míček přes 3 naše hráče a překonal našeho brankáře. Po druhé třetině jsme drželi vedení 4:1.
O co víc se nám povedl úvod zápasu, o to víc se nám nedařilo v úvodu třetí třetiny. Již po 6 vteřinách hry soupeř přes Petra Lhotku přihrál před bránu a tam si Martin Škeřík nedokázal pohlídat hráče soupeře, který snížil na 4:2. A o 20 vteřin později soupeř ze svého obranného pásma nahodil míček a Martin Škeřík zahrál hlavou. Protože u něj byl hráč soupeře, který se mohl dostat do brejku, vyhodnotili rozhodčí tento prohřešek na samostatný nájezd. Ten soupeř proměnil a snížil na 4:3. A za 6 sekund později přidal další gól a vyrovnal na 4:4. V této chvíli jsme si museli vzít oddechový čas. Všichni jsme věděli, že se musíme probrat, jinak zápas prohrajeme. V průběhu třetí třetiny góly sice nepadali, nicméně k vidění byli ostřejší zákroky. Naši hráči faulovali hokejkama, soupeř naopak dohrával souboje a hádal se s rozhodčími. Vedení nám vrátil v čase 7:48 svou třetí brankou v utkání Lukáš Ševcovic. V obranném pásmu dostal nahrávku od Petr Lhotky, naznačenou střelou obešel soupeře a vsítil branku. Chvilku na to se strhla v rohu hřiště šarvátka, kterou naštěstí uklidnili rozhodčí. Kdyby se soupeř soustředil na hru a pořád nenaříkal jak malá holka, mohl s utkáním klidně něco udělat. Místo toho jsme dostali přesilovku 4 na 3. Tuto přesilovku využil v čase 9:29 kdo jiný než Lukáš Ševcovic. Finální nahrávku dostal od Tomáše Chaloupka. Utkání se nakonec již dohrálo bez větších problémů.
V utkání jsme zvítězili 6:4. První 2 třetiny jsme odehráli dobře, nicméně začátek třetí třetiny jsme nezvládli. Hráček utkání volím Lukáše Ševcovice, který vstřelil 4 branky. Další turnaj nás čeká v neděli 29/3 v Radlicích. Doufám, že se na tento turnaj všichni naši hráči připraví a podají co nejlepší výkon. Tabulka je stále velmi vyrovnaná.

Autor: Pítr