Článek (aneb co se u nás děje)

7. Turnaj - Králův Dvůr - 24/02/2015

Na 7. turnaji letošní sezóny jsme v dopoledních hodinách odehráli utkání proti týmům Florbalová akademie MB-D. Bousov a FbK Wildcats Praha B. Na turnaji jsme postrádali 2 hráče naší základní sestavy - Jiří Novosad stále bojuje s natrženým svalem a Lukáš Ševcovic nedorazil kvůli pracovním povinnostem.
SK Black Dragons x Florbalová akademie MB-D. Bousov 1:7 (0:2, 1:1, 0:4)
Góly: Michal Laštovka
Tým Florbalová akademie MB-D. Bousov před turnajem vedl celou naší tabulku a mohl se chlubit nejvíce vstřelenými góly. Proto jsme nechtěli ihned v úvodu inkasovat rychlou branku, která by soupeře "nakopla". Přestože soupeř dorazil pouze v sedmi hráčích do pole, od začátku nám jeho pohyb dělal velké problémy. Hra soupeře připomínala hru Barcelony - přesnými přihrávkami nám nepůjčil míček a pokud jsme už míček měli, rychle ho získal zpět. Nerozhodný stav nevydržel ani polovinu první třetiny. V čase 5:09 soupeř otevřel skóre utkání. V čase 7:03 jsme předvedli, že neumíme počítat do pěti a rozhodčí nás poslali do oslabení. Bylo to již několikáté oslabení způsobené naprosto zbytečným přestupkem. Soupeř nám poté ukázal, jak správně hrát přesilovou hru - kombinoval přesnými přihrávkami a naznačoval střely. Když naši bránící hráči zaklekli, aby zabránili gólu, soupeř přihrál dalšímu nepokrytému hráči. V čase 7:36 zvýšil skóre v přesilové hře na 0:2. Tak skončila i první třetina.
Ve druhé třetině jsme chtěli s utkáním ještě něco udělat. Vždyť i v prvním zápase proti Florbalové akademii jsme utkání dokázali otočit. Ve druhé třetině jsme se už konečně dostali do několika šancí, nicméně jsme šance nedokázali využít. V čase v 5:50 byl vyloučen Michal Laštovka a soupeř přesilovku v čase 6:33 opět využil, když znovu rozpohyboval naši obranu a zakončil do prázdné branky. No konci druhé třetiny se nám podařil alespoň dílčí úspěch - Michal Laštovka využil přihrávku Martina Laštovky a upravil skóre na 1:3. Tak skončila i druhá třetina.
Celá třetí třenina patřila soupeři. Již po 1 minutě a 19 sekundách hry navýšil své vedení na 4:1. Vedení o 3 branky dodalo soupeři sebevědomí. Soupeř se již nebál využívat svých technických dovedností, kterým jsme nemohli konkurovat. V průběhu třetí třetiny ještě vstřelil další 3 branky. Zápas tedy skončil výsledkem 7:1. V posledních sekundách hry měl ještě šanci Martin Laštovka, když utíkal sám na brankáře. Byl však zezadu sekut do hokejky, avšak rozhodčí tento prohřešek přešli. Během zápasu nám však také odpustili několik faulů. Faulů jsme ve třetí třenině spáchali hodně - dvakrát byl vyloučen Michal Laštovka (za nedovolené bránění a za napadení soupeře). Po závěrečném hvizdu ještě dostal 5 minutový trest za nesportovní chování a červenou kartu.
V utkání soupeř zasloužně zvítězil - během hry se nehádal s rozhodčími a ani mezi sebou. Rovněž kondiční příprava a technické dovednosti byli řádově vyšší. Zaslouženě tak vede naší tabulku.