Článek (aneb co se u nás děje)

6. Turnaj aneb Draci rozdávají body - 01/02/2017

Také druhý letošní turnaj se odehrál v pražské Unihoc aréně, kde jsme poměřili síly s týmy FBK Vosy Praha a F.C. Vorms Praha. Do turnaje jsme vstupovali s vědomím, že oba týmy jsou hratelné a že bychom opět mohli urvat alespoň jedno vítězství. Bohužel jsme se opět nesešli v dostatečném počtu na to, abychom postavili aspoň dvě lajny. Tentokrát nám chyběl vojín Kundelásek, nemocný Martin Škeřík, stále ještě simulující Škéřa a Jiří, který si to ale vyžehlil tím, že s námi po turnaji zašel do hospody a navíc zaplatil na konci zbývajících pět piv.

SK Black Dragons vs. FBK Vosy Praha DDM P2 B

Utkání zahájil Michal vyhraným buly, které směřovalo přímo na Dobiho. Ten se ovšem rozhodl, že bude lepší přenechat iniciativu v úvodu utkání soupeři a míček galantně odevzdal. Velmi mladý tým soupeře se pak od začátku snažil držet míček na svých holích. Míček si předávali v okolí své branky a nám ho téměř nepůjčili. V šesté minutě udělali ovšem v rozehrávce chybu, Tomiho vyndej vystihl míček, zavezl jej za branku a bekhendovou přihrávkou před brankou našel Címu, který dal vzpomenout na legendární pavučinku Kuby Frydrycha a v čase 2:13 vymetl růžek soupeřovy branky. Vedení nám ovšem dlouho nevydrželo, neboť o chvíli později nám soupeř oplatil stejnou mincí a po přihrávce zpoza branky skóroval. Následovalo buly, které znovu Michal vyhrál. Dobi jako velký gentleman opět balónek odevzdal soupeři, čímž si hlasitě řekl o nominaci na Anticeny roku. Soupeř pak opět držel míček a nám se nedařilo ho efektivně napadat a navíc nám občas jeden z protihráčů individuálně provětral obranu. Do konce první třetiny se však skóre již nezměnilo.

Ve druhé třetině byl soupeř o trošku lepší a povedlo se mu vstřelit dva góly. Jeden si bohužel srazil do vlastní branky Címa, který svou tečí nachytal lelkujícího Máru. Při druhém se naopak seběhli tři naši hráči k jednomu soupeři u střídačky. Ten jednoduše přihrál na druhou stranu hřiště, kde jeho spoluhráč v suchém triku našel mezírku mezi Márovým bicepsem a tyčkou a zavěsil. Jako správný drak však ještě před koncem třetiny zabojoval Martin Laštovka a svým důrazem na brankovišti snížil na 2:3.

Třetí třetina se nesla v duchu našeho stálého dotahování. Soupeř nejprve odskočil na 2:4, vzápětí jsme však šli do protiútoku tři na jednoho a Dobi milimetrovou přihrávkou našel Petra, který prostřelil gólmana a luxusně snížil na 3:4. Poté přišel později v hospodě hojně diskutovaný moment. Soupeř dostal možnost přesilové hry poté, co byl Tronda nesmyslně vyloučen za bránění ve hře. Soupeř do něj naběhl a srazil ho, na trestnou lavici šel ale stejně on. Podle Dobiho lajny bylo oslabení skvěle odbráněné, podle Michala to bylo příliš statické. Kde je pravda se už nedozvíme, tak jako tak soupeř v přesilovce skóroval a šel do vedení 5:3. Po rozehrávce z rohu našel Fon před brankou Martina Laštovku, který opět dotlačil míček do branky jako správný drak a snížil na 4:5. Už to vypadalo, že se bude schylovat k dramatu, ale soupeř nás uzemnil svým posledním gólem a utkání jsme tak prohráli 4:6.

Chválit po takovém utkání se dá jen těžko. Soupeř nám ukázal, jak se má hrát florbal. Držel míček, byl aktivní a individuálně nás Vosy občas také přehrávali. Navíc se nám Mára nepotkal se svou obvyklou formou a balónky mu padaly do branky mezi rukama. Jako nejlepšího hráče vyhlašuji Martina Laštovku za dva vstřelené góly.

F.C. Vorms Praha vs. SK Black Dragons

Vormové ve svém předchozím utkání smetli poslední tým tabulky 9:3 a vyslali nám jasný vzkaz, že si ze sebe jen tak trhací kalendář udělat nenechají.

Již od prvních vteřin zápasu bylo jasné, že nás čeká úplně jiné utkání než proti Vosám. Soupeř vůbec nenapadal a naopak nás nechal v klidu útočit. Naše útočné akce ovšem postrádaly myšlenku, nějakou chytrou nahrávku nebo dokonce gól. Jak jsme viděli, že se na soupeře dá hrát, většina z nás sólovala, až dosólovala za branku nebo do rohu, kde akce skončila. Navíc nás v čase 5:16 soupeř potrestal gólem přímo z rozehrávky od mantinelu. Zeď nikdo nepostavil, Mára asi koukal po našich fanynkách a my jsme prohrávali 0:1, což bylo přesně to, co jsme nechtěli. Navíc ani ne po minutě přišel druhý gól protivníka, kdy Forrest nezachytil rozehrávku obránce na křídlo, které si povodilo Címu a kličkou do bekhendu překonalo i Máru. První třetinu zakončil dvěma vyloučeními volejbalista Tomčak, který tak dal vzpomenout na nezapomenutelný výkon rozhodčích – šašků z minulé sezóny. Přestože jsme na soupeře dokázali i dál tlačit, jsme gól vstřelit nedokázali a první třetina pro nás skončila lehce frustrujícím stavem 2:0.

Druhá třetina se podobala té první. My jsme měli klid na rozehrávku, soupeře k šancím téměř nepouštěli, dostávali jsme se do šancí, ale ty nám vychytal ten den neskutečně chytající brankář soupeře. Kdybychom proměnili alespoň každou třetí šanci, utkání bychom v klidu ovládli. Namísto toho přišlo klasické Fonovo vběhnutí do brankoviště, po kterém nám rozhodčí neuznali gól, a aby toho nebylo málo, soupeř přidal branku na 3:0. Až poté se podařilo Martinovi najít Forresta před brankou a ten už to měl před odkrytou půlkou branky lehké. I přesilovka nám byla platná jak mrtvýmu zimník a po druhé třetině tak Vorms stále vedli o dvě branky. My jsme se chystali na závěrečný nápor, protože jsme věděli, že je to neskutečně hratelné.

Třetí třetinu jsme začali nadějně. Ve čtvrté minutě snížil po závaru před brankou Tronda. Asistenci si připsal Tomčak. Měli jsme ještě dost času a tlačili jsme, ale k vyrovnávacímu gólu jsme se propracovat nemohli. Naopak nám soupeř opět vstřelil gól. Po nahrávce od mantinelu si nikdo nepokryl nabíhajícího hráče a opět to bylo o dva góly. Už se blížil konec zápasu, a tak si Címa řekl, že s tím něco udělá. Vzal míček a ve stylu pocemkamdeš prošel přes celé hřiště, nějak to tam před brankou pošolíchal a byl z toho gól Martina Laštovky. Poslední dvě minuty zápasu tak stejně jako v předchozím zápase slibovaly pořádné drama. K naší smůle si pak Ondra vzpomněl na hodiny jiu-jitsu a při odvracení míčku předvedl kop alá Chuck Norris. Byl to sice silný zážitek a možná tomu chyběla efektní otočka, Ondrovi však tento počin přinesl prozatím akorát dvě minuty na trestné lavici. Samozřejmě na něj nezapomeneme ani při vyhlašování Á pojď mi hop Anticeny roku. Namísto dvou minut si však Ondra poseděl na trestné lavici jen dvě vteřiny, protože soupeř hned z rozehrávky přidal pátý gól a uzavřel tak skóre utkání na 5:3.

Z tohoto turnaje si tak poprvé v sezóně nevezeme žádné body, což je velká škoda, a především to pro nás znamená nebezpečné přiblížení sestupovému pásmu. Není však potřeba házet flintu do žita, protože na sestupující týmy máme stále náskok osmi bodů a navíc nás čekají vzájemné zápasy. Bylo by však dobré se příště sejít ve více lidech, a to i přesto, že hrajeme mimo Prahu.

Následující zápasy odehrajeme v neděli 19. února ve sportovní hale v Kostelci nad Černými lesy. Střetneme se v 15:00 s týmem J.B.M. Praha a v 18:30 se Sokolem Benátky B. Věřím, že se sejdeme v hojnějším počtu, protože J.B.M. musíme porazit. V prvním zápase jsme urvali těsnou výhru 2:1 a potřebujeme přidat další body potřebné pro udržení ve středu tabulky. Benátky jsme v prvním utkání sezóny porazili jasně 4:1, ale ti se od té doby výrazně zvedli a z pozice čtvrtého týmu tabulky budou do zápasu vstupovat v roli mírného favorita.