Článek (aneb co se u nás děje)

6. Turnaj - Kladno - 17/01/2016

Na prvním turnaji v novém roce jsme se střetli s týmy SK B.U.H. Praha a ELITE PRAHA. Souboj s těmito týmy byl pikantní hned z několika důvodů: proti týmu SK B.U.H. Praha jsme zaznamenali jedinou výhru v probíhající sezóně a za tým ELITE PRAHA nastupuje náš bývalý hráč Daniel Kubát. Na turnaji se po delší pauze objevili Jakub Dobiáš a Martin Škeřík. Přijel nás také posílit Lukáš Ševcovic. Kvůli zranění bohužel nemohl nastoupit Lukáš Kundelásek. Na turnaji jsme měli k dispozici 12 hráčů do pole a 1 brankáře.

SK Black Dragons x SK B.U.H. Praha 3:9 (2:1, 1:2, 0:6)

Do utkání vstoupil lépe soupeř, když v čase 8:01 po samostatném úniku otevřel skóre utkání. Na vývoj se nám podařilo zareagovat v čase 10:11, když kličkou zpoza branky dostal míček do sítě Tomáš Chaloupek. V čase 10:32 byl vyloučen hráč soupeře za bránění ve hře. Přesilovku jsme dokázali využít: střelu Lukáše Ševcovice dokázal ještě brankář vyrazit, nicméně na dorážku Honzy Škeříka už nedosáhl. První třetina skončila 2:1 v náš prospěch.

Na začátku druhé třetiny byl soupeř aktivnější a snahu dokázal přeměnit v branky. Nejprve v čase 4:09 vyrovnal na 2:2 a poté se v čase 5:11 dostal do vedení 3:2. Náš tým naposledy v tomto utkání dokázal odpovědět: v čase 10:38 vstřelil v přesilovce branku Tomáš Chaloupek po přihrávce Michala Laštovky. Byla to druhá využitá přesilovka v tomto utkání. Navíc jsme v čase 11:07 dostali další možnost přesilové hry. Hráč soupeře byl tentokrát vyloučen za sekání. Během konce druhé třetiny jsme přesilovku nevyužili a stav zůstal vyrovnaný 3:3.

Během prvním dvou třetin se hrál vyrovnaný florbal s mírnou převahou soupeře. Bohužel ve třetí třetině nastal kolaps našeho týmu. Ihned v úvodu třetí třetiny soupeř ve vlastním oslabení rozebral naši obranu a dostal se do vedení. Poté jsme téměř přestali hrát: prohrávali jsme všechny osobní souboje a nedokázali si nahrát. Navíc se soupeř daleko lépe pohyboval na hřišti a vytvářel si mnoho šancí. V útoku jsme často míček ztráceli a soupeř vyrážel do protiútoku. Do konce třetiny jsme dostali ještě 5 branek a utkání skončila 3:9 pro tým SK B.U.H. Praha.

Výhru si tým SK B.U.H. Praha zasloužil, nicméně z naší strany je trestuhodné závěr vypustit a dostat 6 branek. Hráč utkání je Tomáš Chaloupek za 2 vstřelené branky.

ELITE PRAHA x SK Black Dragons 4:2 (2:2, 2:0, 0:0)

Ve druhém utkání jsme se střetli s týmem ELITE PRAHA. Soupeře posílila reprezentantka Veronika Rybičková. Chyběl naopak nejlepší střelec Lukáš Štella.

Skóre utkání v čase 7:14 otevřel přízemní střelou náš bývalý hráč hrající za ELITE PRAHA Daniel Kubát. Na tuto branku jsme dokázali ihned zareagovat. V čase 7:30 vyroval Michal Laštovka. V čase 8:41 jsme se dokonce dostali do vedení. Svůj první gól v kariéře vstřelil Ondra Psota. Branku vstřelil ve svém 116. soutěžním utkání. V závěru první třetiny soupeř stihl ještě vyrovnat. Svůj druhý gól v zápase si připsal Daniel Kubát, když střelou pod horní tyč překonal našeho brankáře. První třetina skončila 2:2.

Od druhé třetiny přebíral otěže utkání soupeř, který v čase 5:52 zvýšil stav utkání na 3:2. Navíc v čase 11:07 zkompletoval hattrick Daniel Kubát. Naše útoky končily na dobré obraně soupeře. Několikrát jsme i trefili brankovou konstrukci. Ve třetí třetině jsme měli i možnost přesilové hry, nicméně ani ta nám nepomohla ke vstřelení alespoň kontaktního gólu. Soupeř zaslouženě vyhrál 4:2. Hráčem útkání volím Ondřeje Psotu za jeho branku.