Článek (aneb co se u nás děje)

6. Turnaj - Čakovice - 09/02/2015

Na 6. turnaji letošní sezóny jsme se představili v Čakovicích, kde se mnoho našich borců mohlo cítit jako doma, neboť v Čakovicích prožili 4 roky na škole. Bohužel náš tým před tímto turnajem schvátily nemoci, někteří jeli do Francie a jiní prostě jen pařili a pracovali. Proto jsme na turnaj dorazili v 10 lidech, včetně našeho gólmana. 

FBC Slavia Praha    x   SK Black Dragons    4:3 (1:2, 1:0, 2:1)
(branky: Tomáš Zimmer, Lukáš Kundelásek, Tomáš Zimmer)


    První utkání jsme odehráli v brzkých ranních hodinách, kdy byla ospalost vidět na obou týmech. A utkání spíše jen tak pozvolna ubíhalo. První gól jsme vstřelili na konci čtvrté minuty, kdy Tomčak přisunul z rozehrávky míček na střelu Címovi a ten prostřelil né moc jistého golmana Slávie. Bohužel jsme vedení neudrželi moc dlouho a soupeř hned z protiútoku vyrovnal. Ospalý rozjezd utkání tak vzal za své a začaly se množit osobní souboje, florbalky v obličeji a tak podobně. Závěr třetiny ovšem opět patřil nám, kdy jsme velmi dobře bránili a chodili jsme do častých protiútoků a jeden z těchto kontrů zakončil Lukáš Kundelásek. Do konce přestávky se nic nestalo, a tak jsme šli do druhé třetiny s jedno-brankovým vedením.

Utkání ve druhé třetině začalo být trochu nervózní a soupeř, který nás téměř dvakrát převyšoval svým počtem, měl více ze hry. My jsme ovšem dokázali nebezpečné situace bránit a Mára chytal také velice dobře. Ovšem naše útočné snahy byly dosti bezzubé a mnohdy jsme se nedostali ani na dostřel soupeřovy branky a v rohu hřiště jsme přišli o balonek. Vyrovnání přišlo v páté minutě a zbytek druhé třetiny bylo jen mnoho osobních soubojů, ale žádné vážnější šance na obou stranách.

Do třetí třetiny jsme chtěli jít s jasným cílem, a to vstřelit rychlý gól a dostat tak soupeře pod tlak. Branku jsme však nevstřelili a v 6. minutě jsme naopak dvě branky dostali a zdálo se, že utkání bude mít už jasný konec. Šanci nám dala první přesilová hra utkání, ta se ovšem nevydařila a nahrávky byly mizerné a nemohli jsme vůbec vystřelit na branku a vytvořit si tak nebezpečnou situaci. Gól naděje přišel v čase 9:12 třetí třetiny, kdy opět zafungovala spolupráce Tomčak-Címa. Vyrovnávací gól jsme ovšem vstřelit nedokázali, a to ani v závěrečné power-play. A tak jsme opět prohráli tím nejtěsnějším možným výsledkem a darovali tak tři body soupeři, přestože byla remíza spravedlivější pro obě mužstva.

Nejlepším hráčem utkání se nedá vyhlásit asi nikdo z našeho týmu. Za zmínku stojí jen výkon Máry v bráně, který držel naše naděje až do samého závěru zápasu.

Další foto z našeho zápasu se Slávií si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

 

SK Black Dragons    x    J.B.M. Praha     2:2 (2:1, 0:1, 0:0)
(branky: Tomáš Zimmer, Martin Laštovka)


Druhé utkání jsme hráli proti týmu, který je velmi nevyzpytatelný a pokud bychom byli v plné sestavě, měli bychom ho porazit, ovšem absence našich opor, a to především v zadních řadách, neměl zápas jasného favorita. Do utkání jsme nevstoupili dobře, dostávali jsme se pod tlak a nedokázali jsme se soupeřem běhat. To proto jsme inkasovali první branku ve druhé minutě utkání. O několik vteřin mohlo být ještě hůře, kdy skončil míček opět v naší síti (rozhodčí však branku neuznal, byla prý dosažena vysokou holí soupeře). Proto jsme se mohli oklepat a začít také útočit. První vážnější útočnou akci zakončil Tomáš Zimmer po nahrávce Martina Laštovky a skóre bylo vyrovnáno. A po několika vteřinách bylo ještě lépe, kdy jsme soupeři vypíchli míček, dostali se do brejku dva na jednoho a Martin Laštovka vstřelil náš druhý gól. Utkání však bylo velice ospalé, nikomu se nechtělo běhat, a tak nám soupeř vnutil svoji hru: pomalou a línou, plnou osobních kontaktů, které plynuly především ze špatného pohybu našich borců.

Ve druhé třetině jsme chtěli svůj gólový příděl vylepšit a zápas uklidnit. To se ovšem nepovedlo. Soupeř naopak vstřelil vyrovnávací branku. Tím se soupeř opět vzchopil a podstupoval mnoho soubojů s našimi hráči, mnohdy až za hranicí přestupků vedoucích k volnému úderu. Tyto zákroky však nechávaly rozhodčí klidnými a naše klukům braly drahocenné síly.

Proto jsme do třetí třetiny neměli dostatek sil. Ke vstřelení branky jsme měli stejně blízko (daleko) jako soupeř a žádný tlak jsme si nevytvořili. Naději na zvrat nám dala přesilová hra. Přesilovka nebyla zahrána špatně, ovšem soupeř blokoval naše střely a my jsme nedokázali míček protančit před branku. Přesilová hra skončila a těsně po ní si šel sednout na trestnou lavici Michal Laštovka, který protihráče sekl (byl to jeden z nejmenších faulů na hřišti, přesto byl potrestán dvouminutovým trestem). A my jsme tak poslední minutu trnuli a strachovali se o výsledek. Naštěstí protihráč také fauloval, kdy předvedl nemístný zkrat a od středového bodu pro vhazování se rozběhl k mantinelu a vyslal Tomčaka na dlouhý let. Tento zákrok byl oceněn pouze dvouminutovým trestem.

V závěru jsme měli obrovskou šanci, kdy šel Martin Laštovka s Dobim v přečíslení dva na jednoho, bohužel střela ani následná dorážka v brance neskončila, přestože bylo ke vstřelení branky velmi blízko.

Utkání bylo z naší strany velmi špatné. Nikdo nebyl tahounem mužstva. Zápas nemá žádnou vůdčí osobnost.

Celkově nejméně povedený turnaj draků v této sezóně. Je vidět, že někteří hráči jsou pro náš výkon velice důležití a především rozehrávka a přechod do útoku nám dělaly na tomto turnaji problémy. V závěru druhého utkání také došly síly a již jsme nemohli zavelet k vítěznému obratu.

   Autor: Michal