Článek (aneb co se u nás děje)

5. Turnaj - 10/01/2017

První turnaj v novém roce odehrál náš tým v pražské Unihoc Aréně. V prvním zápase se náš tým střetl s týmem Floorball Club Falcon B a ve druhém zápase poměřil síly s týmem Fbk Buldoci Radotín B. I přes dlouhou prosincovou pauzu se náš tým nesešel v plné sestavě. Z důvodu nemoci chyběl Jakub Dobiáš a z důvodu pracovních povinností Lukáš Kundelásek a Jan Škeřík. V sestavě se neobjevil ani dlouhodobě zraněný Jiří Novosad. Ondra Psota pak kvůli povinnostem chyběl na poslední 2 třetiny druhého zápasu. Kapitánem byl v obou utkáních Tomáš Zimmer.

Floorball Club Falcon B x SK Black Dragons 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

V prvním utkání se náš tým střetl s týmem Floorball Club Falcon B. Soupeř stejně jako my měl k dispozici 9 hráčů do pole, z toho 2 jeho hráči byli z A týmu. Na začátku první třetiny byl rozhodně lepší soupeř a jenom díky našemu štěstí se mu nepodařilo vstřelit úvodí branku. Několikrát nám k tomu dokonce pomohla branková konstrukce. Skóre utkání tak otevřel náš tým, když pěknou střelou ze středu hřiště překonal brankáře Tomáš Chaloupek. Na branku přihrál Tomáš Zimmer. V čase 5:05 jsme tak vedli 1:0. Na konci první třetiny byl vyloučen hráč soupeře za bránění ve hře. Přesilovou hru jsme bohužel nevyužili.

Do druhé třetiny se povedlo našemu týmu vstoupit báječně. Už po 23 sekundách hry zvýšil naše vedení na 2:0 Tomáš Zimmer. Brankáře překonal střelou pod břevno po přihrávce Tomáše Kundeláska. V průběhu druhé třetiny měl opět ze hry více soupeř, ale velmi dlouho se mu nedařilo prosadit, i když náš tým přehrával. V čase 8:20 byl vyloučen Jan Troníček za bránění ve hře a soupeři se naskytla možnost přesilové hry. Přesilovou hru se podařilo soupeři využít. Nikdo z našich hráču nevystoupil proti střele obránce a tomu se podařilo prostřelit chumel před brankou. Po konci druhé třetiny byl tak stav 2:1 v náš prospěch.

Do třetí třetiny vstoupil lépe soupeř a v čase 1:12 vyrovnal stav utkání střelou přes našeho obránce na 2:2. V čase 2:33 byl navíc vyloučen Tomáš Zimmer za bránění ve hře a soupeř měl možnost své druhé přesilové hry v tomto utkání. Přesilovou hru však naštěstí nevyužil. Moc vyložených šancí v průběhu třetí třetiny nebylo a tak se rozhodovalo až v samém závěru utkání. V tom se štěstí přiklonilo na naši stranu, když v přesilové hře v čase 9:19 poslal náš tým do vedení Tomáš Kundeásek. Závěr utkání jsme přežili a mohli jsme se tak radovat ze tří bodů.

V utkání velmi dobře zahráli Tomáš Chaloupek, Tomáš Zimmer a obětavý Michal Laštovka. K výhře nám rovněž pomohla smůla soupeře v úvodu utkání. Floorball Club Falcon B však zvládli utkání s týmem J.B.M. Praha a z turnaje si tak odváží 3 body.

SK Black Dragons x Fbk Buldoci Radotín B 2:8 (0:4, 1:1, 1:3)

Druhé utkání turnaje jsme odehráli proti druhému týmu tabulky - Fbk Buldoci Radotín B. Soupeř měl k dispozici 11 hráčů do pole, z toho jednu posilu z A týmu. Nám tým naopak odehrál většinu utkání v 8 hráčích v poli. Do utkání vstoupil daleko lépe soupeř a už v čase 0:43 vstřelil první branku. Na hřišti se buldoci daleko lépe pohybovali a přesnými přihrávkami si vytvářeli mnoho šancí. V čase 2:04 se soupeř prosadil podruhé a to mu dodalo klid na hole. V průběhu první třetiny soupeř vstřelil ještě 2 branky a první třetina tak skončila naší porážkou 4:0.

Ve druhé třetině se tempo hry zvolnilo. Soupeř už šetřil síly na druhý zápas a my jsme v malém počtu hráčů nedokázali soupeře přehrávat. Naši největší šance se naskytla v čase 3:55 - soupeř zastavil naši akci faulem a nám se dostala možnost trestného střílení. To však bohužel Martin Laštovka nevyužil. Vstřelit branku se nám nepodařilo ani v průběhu přesilové hry. Naopak se v oslabení prosadil soupeř a zvýšil stav utkání na 5:0. V závěru třetiny alespoň na kosmetických 5:1 upravil skóre Tomáš Chaloupek.

Na začátku třetí třetiny opět dominoval soupeř a v rozmezí dvou minut vstřelil další 3 branky. Na konečných 2:8 alespoň snížil Martin Laštovka.

V utkání byl jasně lepší supeř a my jsme nedokázali s ním hrát vyrovnanou hru. Svou kvalitu potvrdili Buldoci ve svém druhém zápase remízou s lídrem naší tubulky, týmem TJ Sokol Kostomlaty n/L

Příští turnaj odehraje náš tým v sobotu 28.1.2017 opět v Unihoc areně.