Článek (aneb co se u nás děje)

5. Turnaj - Kralupy nad Vltavou - 13/01/2015

Na 5. turnaji letošní sezóny jsme se představili v Kralupech nad Vltavou. Na turnaji nás čekali soupeři z horní poloviny tabulky. První utkání jsme odehráli proti týmu FC Astra. Astra byla před turnajem na 4. místě naší tabulky. Druhé utkání jsme odehráli proti nám velmi dobře známému týmu FbC Engineers. Inženýři byli před turnajem dokonce na 2.místě naší tabulky.

SK Black Dragons x FC Astra 11:2 (3:2, 2:0, 6:0)

Góly: 4x Martin Laštovka, 2x Michal Laštovka, 2x Jan Škeřík, Tomáš Chaloupek, Lukáš Ševcovič, Tomáš Kundělásek

Naše první utkání na turnaji začalo s mírným zpožděním. Tým FC Astra přicestoval pouze s 8 hráči do pole. Náš tým nejvíce postrádal Jakuba Dobiáše, který standardně nastupuje v základní sestavě. V základní sestavě se naopak po roce a půl objevil Michal Laštovka, který se vrátil z hostování. A byl to právě Michal Laštovka, který po přihrávce Tomáše Kundeláska otevřel skóre. Soupeř však po 24 sekundách vyrovnal střelou ze střední vzdálenosti na 1:1. Již v úvodu utkání se zbytečně dohrávali souboje a nedovoleně si oba týmy bránili ve hře. Po lehčí potyčce byl vyloučen hráč hostí a Lukáš Kundelásek. Po krátké hře 4 na 4 byl však vyloučen další náš hráč - Lukáš Ševcovič a poslal tak náš tým do oslabení. Oslabení jsme však využili v náš prospěch - díky svému důrazu se prosadil Martin Laštovka. Ve hře 5 na 5 přidal další gól Tomáš Chaloupek a zvýšil naše vedení na 3:1. V závěru 1. třetiny se soupeři podařilo snížit na 3:2. Bylo to především kvůli našemu nedůrazu ve středu hřiště. První třetina tak skončila 3:2.

Ve druhé třetině jsme chtěli navýšit naše vedení a to se nám také podařilo. Nejprve se v čase 2:32 prosadil navrátilec Michal Laštovka po nahrávce Honzy Škeříka a v čase 3:09 navýšil naše vedení na 5:2 dalším gólem Martin Laštovka. Přestože nebyl za celou druhou třetinu vyloučen žádný hráč, byla celá třetina poznamenána mnohdy zbytečným dohadováním se rozhodčími,což velmi kazilo zážitek ze hry.

Do třetí třeniny jsme vstoupili s tím, že zbytečně nebudeme diskutovat a budeme se soustředit na hru. To se ukázalo jako dobré řešení. Během třetí třetiny jsme vstřlili 6 branek. Po dvou minutách třetí třetiny po přihrávce Jiřího Novosada završil hattrick Martin Laštovka. A za 29 sekund se soupeřova síť opět rozvlnila, když se poprvé v tomto utkání prosadil Jan Škeřík. A aby toho nebylo málo, tak se po dalších 15 sekundách prosadila naše letošní posila Lukáš Ševcovič. Po odehraných třech minutách třetí třetiny svítilo na tabuly skóre 8:2. V průběhu 3. třetiny jsme se bohužel dopustili několika faulů - nejprve byl vyloučen v čase 6:58 Michal Laštovka a zanedlouho nás poslal do dlouhého oslabení 5 na 3 Lukáš Ševcovič. Během této přesilovky se naštěstí pro nás soupeř nedokázal prosadit. Naopak se po uplynutí prvního trestu při hře 5 na 4 podařilo prosadit Martinu Laštovkovi. Ten vstřelil již čtvrtou branku v tomto utkání. Další gól přidal pěknou střelou ze střední vzdálenosti Tomáš Kundelásek. Tomáš Kundělásek si tak připsal svůj první gól v letošní sezóně. Poslední branku utkání vstřelil Jan Škeřík, který v přesilovce využil hezkou křižnou přihrávku Tomáše Chaloupka. 

Tým FC Astra jsme porazili 11:2. Hráčem utkání vyhlašuji Martina Laštovku, který se 4 góly nejvíce zasloužil o naše vítězství. Mínusem byly zbytečné hádky s rozhodčími.

FbC Engineers x SK Black Dragons 5:4 (4:0, 1:3, 0:1)

Góly: Tomáš Chaloupek, Lukáš Kundelásek, Michal Laštovka, Martin Laštovka

Ve druhém utkání jsme změřili síly s týmem FbC Engineers. Inženýři svůj první zápas na turnaji prohráli, a tak si chtěli spravit chuť. Na druhé utkání nás přijel posílit Jakub Dobiáš. Utkání pro nás začalo velmi špatně a již po necelých 8 minutách hry jsme prohrávali 4:0. Soupeř se dobře pohyboval a byl produktivní v koncovce. My jsme navíc nedokázali využít přesilovku. Naopak jsme dostali v naší přesilovce gól. První třetina skočila 4:0 pro soupeře a my jsme mohli jenom zpytovat svědomí.

Do druhé třetiny jsme vstoupili lépe než do první. Přesně po minutě hry se prosadil Tomáš Chaloupek po přihrávce Martina Laštovky. Ve druhé třetině jsme celkově zlepšili svůj herní projev. V obraně jsme zbytečně nechybovali a několikrát jsme ohrozili soupeřovu branku. Ránou pro nás byl gól soupeře v čase 10:42. Po skončení naší přesilovky jsme si nepohlídali hráče vybíhajícího z trestné lavice a soupeř přečíslení využil a zvýšil vedení na 5:1. Závěr třetiny však patřil nám. Nejprve v čase 11:57 snížil na 5:2 Lukáš Kundelásek a poté ihned po buly Michal Laštovka vystřelil na bránu soupeře a k překvapení všech míček rozvlnil síťku soupeřovy brány - 5:3. Tento gól byl rozhodčími uznán a do naší historie se zapíše jako nejkurióznější gól. Druhou třetinu jsme vyhrál 3:1. 

Ve třetí třetině jsme se chtěli ještě poprat o důležité body. V čase 2:58 snížil na 5:4 Martin Laštovka a dal nám naději na bodový zisk. Oproti první třetině byl k vidění naprosto opačný obraz hry - inženýři se bránili a my jsme se snažili dobýt jejich branku. Naráželi jsme však na dobře postavené obránce soupeře a na kvalitního brankáře. V závěru jsme se ještě pokusili o hru bez brankáře, nicméně ani to se nám nepovedlo. Třetí třetinu jsme sice vyhráli 1:0, nicméně utkání celkově vyhrál soupeř 5:4.

Přestože jsme sahali po remíze, soupeř dokázal ubránit svůj náskok a získal tři body. Pro náš tým z toho plyne ponaučení, že nesmíme zaspat úvod zápasu. Tato výhra posunula inženýry na první místo naší tabulky. Náš tým ztrácí na první místo 3 body, nicméně máme 2 zápasy k dobru. Hráčem utkání vyhlašuji Michala Laštovku, který vstřelil nejkurióznější branku v naší historii. Celkově se turnaj povedl Martinu Laštovkovi, který vstřelil dohromady 5 branek. Další utkání odehrajeme 7.2.2015 v Ćakovicích.

Autor: Pítr