Článek (aneb co se u nás děje)

4. Turnaj - Děkanka - 20/12/2014

Na dalším turnaji letošní sezóny se náš tým představil v hale Děkanka na Praze 4. První zápas jsme odehráli proti týmu FBC Kralupy n/V B. Ve druhém utkání jsme se střeli s týmem Florbal Neratovice B. Tým Florbal Neratovice B jsme v letošní sezóně již porazili 7:5.

SK Black Dragons x FBC Kralupy n/V B 6:1 (2:0, 1:1, 3:0)

Góly: 3x Martin Laštovka, 2x Lukáš Ševcovič, Lukáš Kundelásek

Do utkání jsme nastoupili bez několika kvalitních hráčů - Jakuba Dobiáše, Tomáše Kundeláska a Jiřího Novosada. Kompletně nám tedy vypadla první obranná dvojice. První třetinu náš tým začal opatrně - čekali jsme na své polovině a čekali na šance. Po neúspěch proti Vinořské Zvěři jsme rozhodně nechtěli tvořit hru. Soupeř se na začátku utkání předváděl dobrým pohybem a to i přesto, že disponoval pouze 7 hráči v poli. Skóre však otevřel náš tým, když v čase 6:29 Lukáš Ševcovič využil přihrávku od Lukáše Kundeláska. Další gól v čase 10:37 přidal Martin Laštovka, kterého do brejku poslal hezkou přihrávkou Petr Lhotka. První třetina skončia 2:0 v náš propěch.

Do druhé třetiny soupeř doslova vlétl a vytvořil si velký tlak. Zejména druhá formace měla problémy se dostat od naší branky. Naštěstí jsme se mohli spolehnout na dobře chytajícího Marka Škeříka. Svůj tlak soupeř zúročil až v čase 10:18, když Zbyněk Všolák přešel přes dva bránící obránce a překonal našeho brankáře. Avšak po 17 sekundách jsme se radovali my, Lukáš Kundělásek přihrál z rohu Martinu Laštovkovi a ten vstřelil svůj druhý gól. Po druhé třetině tak svítilo na obrazovce skóre 3:1 v náš prospěch.

Začátek třetí třetiny patřil našemu tým. Úvodní vhazování Lukáš Ševcovič sice prohrál, nicméně padařilo se mu vybojovat míček, proklouznut mezi obránci a překonat brankáře. Branku vstřelil po 5 sekundách hry. Další branku přidal v čase 3:18 Martin Laštovka po přihráce Lukáše Kundeláska. Martin Laštovka tak zaznamenal hattrick a Lukáš Kundelásek nahrávkový hattrick. V čase 4:53 se poté z gólu radoval Lukáš Kundelásek, když využil přihrávku od Lukáše Ševcoviče. Utkání se poté dohrálo v nižším tempu. 

V zápase náš tým zvítězil 6:1. Celé utkání bylo odehráno bez vyloučení na obou stranách. Hvězdou utkání je brankář Marek Škeřík, který podal výborný výkon. Velmi dobře fungovala také naše první formace - Martin Laštovka, Lukáš Ševcovič a Lukáš Kundelásek. Tato formace se postarala o všechny naše branky.

SK Black Dragons x Florbal Neratovice B 2:7 (0:3, 1:2, 1:2)

Góly: Lukáš Kundelásek, Martin Laštovka

Stejně jako náš tým, tak i tým lorbal Neratovice B hrál své druhé utkání. Ve svém prvním utkání dokázal roznést lídra naší soutěže, tým FbK Wildcats Praha B, 11:2. V utkání jsme chtěli co nejvíce blokovat střely soupeře a čekat na brejky. 

Na začátku první třetiny se potvrdily naše obavy - soupeř doslova "točil" naše hráče a vytvářel si dobré šance. Bohužel nám úvod zápasu nevyšel a i přes naši snahu se dostal soupeř s notnou dávkou důrazu a štěstí do vedení. Po 53 sekundách hry již náš brankář lovil míček ze své sítě. Soupeř mohl své skóre zvýšit v čase 3:39, když Ondrovi Psotovi utekl hráč a Ondrovi nezbývalo nic jiného než ho zezadu faulovat. Rozhodčí za tento faul nařídili trestné střílení Soupeř však trestné střílení nevyužil. Nás však čekala 2-minutové oslabení. Přesilovku soupeř využil až 1 sekundu před návratem našeho hráče. Další gól přidal soupeř v čase 6:16. Ve zbytku třetiny si šance vytváželi oba týmy, nicméně žádná branka již nepadla avšak náš tým byl i tak dosti nalomený soupeřovímy zásahy, které nezřídka kdy nesměřovali do naší branky, ale byli tam nechtěně usměrměrněny našimy obránci.

Druhou třetinu opět začal lépe soupeř - v čase 4:08 si přihrávku letící mimo omylem nohou srazil náš brankář do brány. Štěstí se však usmálo i na naší stranu, když v čase 7:32 využil Lukáš Kundelásek přihrávku od Martina Laštovky a upravil skóre na 1:4. Soupeř byl však nadále lepším týmem. V čase 10:24 i přes výborně chytajícího Marka Škeříka vstřelil další branku. Na konci druhé třetiny byl stav 1:5.

Ve třetí třetině byl stále k vidění stejný obraz. Soupeř si přesně přihrával a vytvrářel si šance. My jsme se většinu času bránili. V čase 1:14 soupeř zvýšil skóre na 1:6. Pro soupeře byla nebezpečná naše první formace, která si vytvářela šance a soupeř byl donucen občas faulovat. Jeden takový faul byl potrestán vyloučením. Přesilovku jsme 10 sekund před koncem využili. V čase 5:45 skóroval Martin Laštovka a přihrával Lukáš Ševcovič. Utkání bylo však již rozhodnuto. V čase 11:06 soupeř ještě zvýšil své vedení na 2:7. Tímto výsledkem skončilo i celé utkání.

V utkání soupeř zaslouženě zvítězil a vrátil nám svou porážku v prvním utkání. Hvězdou utkání je opět Marek Škeřík, který chytil nájezd a mnohokrát náš tým podržel. Zklamáním je pro mne výkon druhé formace, která za obě utkání nedokázala vstřelit jedinnou branku. Dalším mínusem je rozehrávka, když míčky zahazujeme za mantinel. Nicméně se všechno dá do dalšího turnaje zlepšit.

Hezké bylo, že se na nás přišlo podívat mnoho našich fanoušků. Další utkání odehrajeme 11.1.2015 v Kralupech nad Vltavou.

   Autor: Pítr