Článek (aneb co se u nás děje)

3. Turnaj - 30/10/2016

Třetí turnaj sezóny 2016/2017 odehrál náš tým na Děkance v Praze. V prvním zápase jsme změřili síly s týmem Floorball Club Falcon B a ve druhém zápase jsme se střetli s týmem TJ Sokol Kostomlaty n/L. Ani na tomto turnaji jsme nenastoupili v kompletní sestavě. Na turnaji nám chyběli Lukáš Kundelásek a Tomáš Chaloupek. Naopak první zápas za náš tým odehrál Honza "Tronda" Troníček. Kapitánem byl v obou zápasech Tomáš Zimmer.

SK Black Dragons x Floorball Club Falcon B 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

V první třetině se hrál spíše opatrný florbal. Občasné šance končily na obou stranách střelou za branku nebo do brankáře. Největší příležitost ke změně skóre se nám naskytla v polovině třetiny. Nejprve byl soupeř v čase 6:25 oslaben o jednoho hráče za špatné střídání a poté v čase 6:43 byl vyloučen další hráč soupeře za sekání. Téměř dvouminutovou přesilovou hru 5 na 3 jsme bohužel využít nedokázali. První třetina skončila bezbrankovou remízou 0:0.

Ve druhé třetině se konečně měnilo skóre utkání. První branku vstřelil v čase 3:54 náš tým, když se po samostatném úniku prosadil Tomáš Zimmer. Soupeř však na tuto branku dokázal brzy zareagovat. V čase 5:50 byl vyloučen po zmatku při rozehrávce u naší branky Michal Laštovka a soupeř se v čase 6:57 během své přesilové hry prosadil. Do té doby bezchyně chytajícího Marka Škéříka překonal dobře mířenou přízemní střelou k tyči. Naštěstí pro nás jsme opět dokázali strhnout vedení na naší stranu. V čase 10:37 jsme využili situaci 2 na 1, prosadil se Michal Laštovka po přihrávce od Martina Laštovky. Stav utkání byl po dvou třetinách 2:1 v náš prospěch.

Do třetí třetiny lépe vstoupil náš tým. V čase 1:55 se podruhé v zápase prosadil Tomáš Zimmer. Gól opět padl ze situace 2 na 1. Přihrával Jakub Dobiáš. V průběhu třetí třetiny jsme se spíše bránili, nicméně soupeřovi pokusy končily za brankou nebo na našem brankáři. Snížit stav utkání se soupeři podařilo až v čase 9:54. Poslední 2 minuty jsme se báli o výsledek, nicméně skóre se již nezměnilo. Utkání skončilo naší výhrou 3:2.

Soupeř byl individuálně kvalitnější, nicméně hrál spíše na krásu než na výsledek. Náš tým naopak předvedl týmový výkon. Rovněž jsme se mohli spolehnout na dobře chytajícího Marka Škeříka. Mrzet nás může nevyužitá přesilovka 5 na 3.

TJ Sokol Kostomlaty n/L x SK Black Dragons 9:3 (3:1, 2:1, 4:1)

Ve druhém utkání jsme se střetli s lídrem naší skupiny. Díky dvouzápasové pauze jsme měli možnost sledovat soupeře v jeho prvním utkání. Kostomlaty i jejich soupeř předváděli tvrdší hru včetně zákeřných faulů, za což padly i červené karty. Naším cílem v tomto utkání tedy bylo hlavně se nezranit. Od samého začátku byl podle očekávání herně lepší soupeř, nicméně i náš tým si dokázal vytvářet šance. Poprvé se soupeři podařilo dostat míček do branky v čase 6:59. Poté dokázal ještě navýšit skóre na 3:0. Našemu týmu se však podařilo stav utkání snížit, když Tomáš Zimmer dostal téměř z poloviny hriště s trochou štěstí míček do sítě. První třetina skončila 3:1 pro našeho soupeře.
Na začátku druhé třetiny jsme dobře bránili a soupeř se nemohl prosadit. Naopak po faulu na Martina Laštovku jsme dostali možnost trestného střílení. To bohužel Martin Laštovka neproměnil. Následnou přesilovou hru jsme také nevyužili. Naopak soupeři se podařilo prosadit a zvýšil stav utkání na 4:1. Našemu týmu se však opět podařilo snížit skóre na 4:2. Svůj premiérový gól hned ve svém druhém zápase vstřelil Honza Troníček. Zpoza branky přihrával Jakub Dobiáš. Na konci druhé třetiny se podařilo soupeři přidat ještě jednu branku a po dvou třetinách byl stav utkání 5:2.

Na začátku třetí třetiny se soupeři dlouho nedařilo překonat našeho brankáře. Naopak Tomáš Zimmer potvrdil svojí formu a vstřelil svůj čtvrtý gól na turnaji. V čase 5:17 snížil stav utkání na 5:3. V zápětí jsme opět dostali možnost přesilové hry, když byl vyloučen hráč soupeře za hru na zemi. V přesilové hře jsme se však prosadit nedokázali. Naopak v závěru třetí třetiny soupeř přeřadil na vyšší rychlostní stupeň a v závěrečných 3 minutách nám vstřelil 4 branky. Utkání skončilo naší porážkou 9:3.