Článek (aneb co se u nás děje)

3. Turnaj - Kobylisy - 29/11/2014

Po jenom vynechaném turnaji jsme se v Kobylisích střetli s týmy FBC Vinořská Zvěř a Florbalová akademie MB-D. Bousov.

SK Black Dragons x FBC Vinořská Zvěr 3:8 (1:2, 1:2, 1:4)

Góly: Lukáš Kundelásek, Jakub Dobiáš, Tomášek Chaloupek

Vinořská Zvěř získala v dosavadní sezóně ze 6 utkání jediný bod, a proto jsme chtěli tvořit hru a připravovat si šance. Jak se později ukázalo, tato taktika měla katastrofální následky. První gól utkání vstřelil v čase 6:20 soupeř. Nám se však podařilo v čase 7:14 vyrovnat, když Lukáš Kundelásek využil přihrávku Jiřího Novosada. Míček jsme často drželi na holi a dařilo se nám i po mantinelech rozehrát. Nechávali jsme se však unášet hrou dopředu a zapomínali jsme na obranu. Soupeř poté se skvělou produktivitou trestal naše chyby. Před koncem první třetiny soupeř z protiútoku skóroval a získal vedení, který už během zápasu nepustil.

Do druhé třetiny jsme vstoupili s tím, že soupeř je hratelný a musíme se zápasem něco udělat. Stále jsme však špatně bránili soupeřovi protiútoky. Na začátku druhé třetiny Vinořská Zvěř zvýšila vedení na 1:3. Stav utkání snížil v čase 3:25 Jakub Dobiáš po přihrávce Tomáše Zimmera. Soupeře jsme dostávali pod tlak, nicméně před koncem druhé třetiny Vinořská Zvěř zvýšila své vedení na 2:4.

Na začátku třetí třetiny se nám podařilo dostat na rozdíl jednoho gólu. V čase 1:35 skóroval Tomáš Chaloupek po přihrávce Jakuba Dobiáše. To však bylo z naší strany vše a skóroval už pouze soupeř. Do konce třetiny se mu podařilo 4x překonat našeho brankáře a to i přesto, že jsme častěji drželi míček. Až příliš často jsme zmatkovali před vlastní brankou nebo jsme nestíhali pokrývat protiútoky.

Celkově se nám toto utkání nepovedlo. Hráli jsme proti papírově slabému soupeři a měli jsme i více ze hry. Soupeř však trestal naše chyby při bránění a dobře bránil. Na body v takovém utkání nemůžeme myslet. Porážka 3:8 je však krutá. Slabším výkonem se také předvedli rozhodčí, kteří se báli vylučovat za jasné fauly. Nejhorším rozhodnutím bylo nepísknutí soupeřovi hlavičky, po které padnul gól.

Hráčem utkání volím Jakuba Dobiáše, který si připsal 2 kanadské body za gól a asistenci.

Florbalová akademie MB-D. Bousov x SK Black Dragons 5:6 (2:2, 2:1, 1:3)

Góly: 2x Tomáš Zimmer, Martin Laštovka, Tomáš Chaloupek, Lukáš Kundelásek, Jan Škeřík

Ve druhém utkání jsme nastoupili proti dosavadnímu lídrovi tabulky. Do zápasu jsme po neúspěchu v prvním utkání zvolili zcela jinou taktiku - soupeře jsme zbytečně nenapadali, ale naopak jsme ho nechávali tvořit hru a čekali jsme na naši šanci. Do utkání jsme vstoupili dobře. Skóre otevřel v čase 1:54 kapitán Tomáš Zimmer po nahrávce Tomáše Chaloupka. Náš kapitán tímto začal své bodové hody v tomto utkání. Poté měl ze hry více soupeř, v klidu rozehrával pěkné akce a jeho hráči byli technicky lepší. Několik šancí jsme si vypracovali i my. Lukáš Kundelásek a ani Tomáš Chaloupek však nedokázali z velkých šancí dostat míček za záda soupeřova brankáře. Přestože soupeř dorazil na turnaj pouze v 6 hráčích do pole, tvořil si mnoho šancí po vyhraných soubojích jeden na jednoho. V čase 9:27 vyrovnal skóre utkání kapitán Tomáš Zahradník a za necelou minutu poslal soupeře do vedení Marek Rozkovec. Do konce první třetiny se nám však podařilo vyrovnat - po nahrávce Honzy Škeříka se v čase 10:36 prosadil Martin Laštovka. První třetina skončila nerozhodně 2:2.

Ve druhé třetině jsme předvedli bleskový start. Tomáš Zimmer sice prohrál vhazování, nicméně se mu ihned podařilo získat míček a přihrát Tomáši Chaloupkovi. Ten nás pěkným gólem poslal do vedení. Gól vstřelil již po 5 sekundách druhé třetiny. Soupeře gól sice zaskočil, nicméně z utkání měl stále více on. V čase 4:24 se opět prosadil Marek Rozkovec a v čase 9:14 otočil průběh zápasu 3.nejlepší hráč kanadského bodování Matěj Stolín. Na tabuli tak po druhé třetiny svítilo skóre 4:3.

Do třetí třetiny jsme vstoupili s tím, že se pokusíme s utkáním ještě něco udělat. Ránou pro nás byl gól supeře v čase 1:14. Čtyři naši hráči utekli střídat v momentě, kdy soupeř rozehrával v naší útočné třetině. Z vývoje utkání jsme se naštěstí nesesypali. Skóre v čase 4:30 snížil Lukáš Kundelásek, když využil přihrávku od Martina Laštovky a střelou do horného rohu  překonal brankáře soupeře. Skóre vyrovnal v čase 6:54 Tomáš Zimmer, když využil přihrávky od Jakuba Dobiáše. Útkání se nám podařilo otočit v čase 9:18 když se poprvé v letošní sezóně trefil Jan Škeřík, kterému přihrál Tomáš Zimmer. Pro našeho kapitána to byl 4.bod v tomto utkání. Soupeř se snažil o vyrovnání, nicméně musel útočit "do plných". Velké zdramatizování přineslo vyloučení Tomáše Kundeláska za nedovolenou vzdálenost v čase 11:38. Soupeř však neodvolal brankáře a přesilovku nevyužil. Skóre v náš prospěch mohl navýšit Jakub Dobiáš. Jakub však naštěstí nezazmatkoval a míček podržel. Utkání tak skončilo 5:6 v náš prospěch.

V tomto zápase se štěstí přiklonilo na naší stranu. Hráči soupeře byli technicky i fyzicky lépe vybavení, nicméně se jim nepodařilo dovést utkání do vítězného konce. Rozhodčí pískali dobře. Odpustili nám však několik faulů a možná i trestné střílení.

Hráčem utkání volím Tomáše Zimmera, který získal 4 kanadské body za dva góly a dvě asistence. Pochvalu si zaslouží brankář Marek Škeřík, který chytil hodně dobrých střel soupeře. Z obránců dobré utkání odehrál Jiří Novosad, který po celý zápas neztrácel svou bojovnost.

Po šesti odehraných zápasech máme na kontě 12 bodů za 4 výhry, což je více než za minulou sezónu. V minulé sezóně jsme získali 11 bodů z 18 utkání.