Článek (aneb co se u nás děje)

2. Turnaj - 09/10/2016

Druhý turnaj sezóny odehrál náš tým v Neveklově. Na turnaji jsme nejprve změřili síly s týmem FC Bourbon SK Praha 4 a poté s týmem ELITE PRAHA. Oproti minulému turnaji chyběl Ondřej Psota. Naopak první turnaj v sezóně odehrál Jakub Dobiáš. Kapitánem byl v obou zápasech Lukáš Kundelásek.

FC Bourbon SK Praha 4 x SK Black Dragons 4:8 (1:4, 1:2, 2:2)

Zatímco náš tým disponoval devíti hráči do pole, soupeř dorazil pouze v 5 hráčích. Začátek utkání se nám naštěstí podařilo nepodcenit. V čase 0:41 vstřelil branku Lukáš Kundelásek, když sklepnul do branky přihrávku přes hráče od Martina Laštovky. Další gól vstřelil po dalších 41 sekundách hry Tomáš Zimmer po nahrávce od Jakuba Dobiáše. Bylo jasné, že soupeř byl v počátku utkání nepřipravený. Další branku přidal v čase 5:42 Lukáš Kundelásek po rychlé rozehrávce Michala Laštovky. A druhý jmenovaný se v čase 8:08  dokonce sám prosadil. Přihrával Tomáš Kundelásek. Soupeř nás nenapadal a nechával nás v klidu rozehrávat. Směrem dopředu nekombinoval, ale spíše nahazoval míčky před naši branku. Ke konci první třetiny se soupeř dostal nebezpečně k naší brance, kde Michal Laštovka faulem akci zastavil. V přesilové hře jsme dobře bránili. Nicméně 5 sekund před koncem první třetiny propadl nikým netečovaný padající míček z velké vzdálenosti až do naší branky. Soupeř tak svoji přesilovou hru využil. První třetina skončila 4:1 v náš prospěch. Ve druhé třetině jsme vzhledem ke stavu utkání zvolili klidnější tempo. Veděli jsme, že nás čeká důležitý zápas s ELITE PRAHA a že soupeř si mnoho dalších šancí nevypracuje. Zvýšit stav utkání se nám povedlo až v čase 5:02, i když největší zásluhu na tom měl tentokrát sám soupeř, neboť si vstřelil vlastní gól. Další branku našeho týmu dal Lukáš Kundelásek, když dostal nahrávku od Martina Laštovky. Lukáš Kundelásek tak zkompletoval svůj hattrick. Soupeřovi se podařilo snížit opět 5 sekund před koncem druhé třetiny, když se uvolnil přes našeho obránce a ze střední vzdálnosti pěkně umístěnou střelou překonal našeho brankáře. Do třetí třeniny jsme nastupovali za stavu 2:6 v náš prospěch a chtěli jsme šetřit síly. Nicméně chybami jsme dovolili soupeři nejprve v čase 2:10 snížit na 3:6 a poté v čase 9:17 dokonce na 4:6. Tento gól padl po nedůslednosti při rozehrávce z našeho obranného pásma. Naštěstí nás tyto branky probraly. V čase 10:21 díky svému důrazu vstřelil branku Martin Laštovka a pak v čase 11:21 navýšil vedení Petr Lhotka střelou do pravého horního rohu branky po přihrávce od Lukáše Kundeláska. Utkání jsme tak vyhráli 8:4. Pozitivní na zápase je vstřelení 8 branek, což je pro náš tým neobvyklé. Naopak nedůraz v obraně je k zamyšlení. Soupeř i přes to, že nastoupil v 5 hráčích do pole, dokázal maximálně využít své šance.

SK Black Dragons x ELITE PRAHA 2:7 (1:3, 1:4, 0:0)

Ve druhém utkání nás čekal o poznání kvalitnější soupeř - ELITE PRAHA. S tímto týmem jsme se dvakrát utkali i minulou sezónu v přeboru mužů. Obě utkání tehdy vyhrál náš soupeř. Vzhledem k ušetřeným silám z prvního utkání jsme chtěli přerušit pro nás nepříznivou sérii. Do utkání však daleko lépe vstoupil náš soupeř. Poprvé se prosadil po 1 minutě a 34 vteřinách hry. Další branku přidal za další 2 minuty. V úvodu utkání jsme nestíhali. Soupeř v čase 3:47 vedl již o dvě branky. Po úvodním tlaku soupeře se nám podařilo ještě zvednou a v čase 8:23 vstřelil svou první branku na turnaji Jan Škeřík. Míček do branky soupeře se poté podařilo dostat i Jakubovi Dobiášovi, nicméně jeho gól nohou nemohl být uznán. Zlomový okamžik utkání přišel ke konci první třetiny v čase 10:05. Za hru vysokou holí byl vyloučen Lukáš Kundelásek a ve stejný čas ho na trestnou lavici  za slova "to si děláte prdel" doprovodil Kundelásek Tomáš. Pro druhého jmenovaného to kromě dvouminutového trestu znamenalo i desetiminutový trest. Tím jsme nabídli soupeři přesilovku 5 na 3, kterou po necelé minutě využil. První třetina skončila 1:3 v náš neprospěch. Druhá třetina patřila jednoznačně našemu soupeři. Soupeř se na hřišti daleko lépe pohyboval a kombinačně nás přehrával. V čase 7:20 byl stav utkání již 1:7. Teprve až s příchodem Tomáše Kundeláska se hra mírně vyrovanala. Alespoň korigovat skóre se v čase 11:25 podařilo Lukáši Kundeláskovi. Křižnou přihrávkou ho našel Tomáš Kundelásek. Ve třetí třetině žádná branka nepadla. Vzhledem ke stavu utkání soupeř šetřil síly na druhé utkání a naše snaha končila na dobře chytajícím brankáři soupeře. Utkání skončilo naší prohrou 2:7. Vzhledem k průběhu utkání je nutno říci že i zaslouženou.

Na druhém turnaji získal náš tým 3 body za výhru s týmem FC Bourbon SK Praha 4. Po 4 odehraných utkáních máme na kontě 6 bodů, což je více než za celou minulou sezónu. Na turnaji byl z našeho týmu nejvíce vidět Lukáš Kundelásek, který získal 5 kanadských bodů za 4 branky a 1 asistenci. A přidal k tomu také 4 trestné minuty. Pozitivní je také to, že se žádný z našich hráčů nezranil. Mínusem je nedostatek hrůčů - už druhý turnaj po sobě jsme nedokázali nastoupit ve dvou kompletních formacích. Příští turnaj odehrajeme 29.10.2016 na Děkance.