Článek (aneb co se u nás děje)

10. Turnaj - Děkanka - 14/05/2015

Poslední turnaj sezóny 2014/2015 jsme odehráli na Děkance. Děkanka se těší naší velké oblibě a pravidelně si z této haly přivážíme bodové zisky. Na turnaji jsme se střetli s týmy FBC Slavia Praha a J.B.M. Praha. Stejně jako na minulém turnaji jsme i nyní postrádali Jiřího Novosada a Ondřeje Psotu.

SK Black Dragons x FBC Slavia Praha 2:2 (0:0, 0:1, 2:1)

Góly: Tomáš Chaloupek, Tomáš Kundelásek

Tým FBC Slavia Praha minulou sezónu s bodovým ziskem 59 bodů postoupil z třídy mužů do soutěže mužů a i v letošní sezóně byl žhavým kandidátem na postup. Slavii tradičně hnalo dopředu mnoho fanoušků a stejně tomu bylo i v našem vzájemném zápase. Atmosféra byla díky fanouškům skutečně vyjímečná.

Soupeř zapsal na soupisku celkem 16 hráčů do pole a 2 brankáře. Bylo vidět, že utkání o postup bere skutečně vážně. V první třetině měl daleko více ze hry soupeř. Slávisti se dobře pohybovali a dařilo se jim vyhrávat osobní souboje. Několikrát se jim podařilo dostat skvělou přihrávkou za naši obranu. Snaha však končila na dobře chytajícím Márovi. Nějvětší šance měl soupeř během přesilovky - v čase 4:22 byl vyloučen Michal Laštovka za bránění ve hře. Oslabení jsme však dokázali ubránit. V čase 9:17 jsme se do početní výhody dostali my, když se hráč soupeře provinil sekáním. Přesilovka se nám však nepovedla. Největší šanci během naší přesilovky měl tradičně soupeř, který vyhrál souboj s naším posledním hráčem a běžel sám na Máru. Mára však tým podržel. První třetina skončila nerozhodně 0:0. Lepším týmem byla Slavie, která i párkrát trefila brankovou konstrukci. Ve druhé třetině jsme se snažili zvednout, ale soupeř nás stále přehrával. V čase 7:46 se soupeři podařilo vstřelit branku a utnut tak nový rekord našeho brankáře - 103 minut a 14 sekund bez obdržené branky! Vstřelený gól neskutečně povzbudil hráče Slavie a jejich fanoušky. Naši hráči ani během druhé třetiny recept na brankáře Slavie nenašli. Druhá třetina skončila 0:1 pro Slavii. Do třetí třetiny jsme šli s vědomím, že 1 branka ještě nic neznemaná a máme celých 12 minut na to, abychom utkání zdramatizovali. Byl to však soupeř, kdo vstřelil branku. V čase 1:44 zvýšila Slavie své vedení na 0:2. Naštěstí pro nás přesně za minutu hry snížil stav utkání na 1:2 Tomáš Chaloupek, když střelou z levé strany ze střední vzdálenosti překonal brankáře soupeře - Tomáš Kundelásek vyhodil míček s naší obranné třetiny a míček se odrazil od Martina Laštovky a bránící hráče. Míček si vzal již zmíněný Tomáš Chaloupek a z otočky vstřelil branku. Slavii branka evidentně zaskočila. V čase 3:09 byl navíc vyloučen hráč soupeře za sekání a my jsme dostali možnost 3. přesilové hry v utkání. Přesilovku ještě soupeř ubránil, nicméně na teč Tomáše Kundeláska v čase 5:59 brankář Slavie již nedosáhl. Asistoval Tomáš Chaloupek. V čase 5:59 byl tedy stav utkání 2:2. Vývoj třetí třetiny hráče a fanoušky soupeře zaskočil. V závěru utkání jsme si dokonce vypracovali několik slibných šancí a pomalu jsme mysleli na vítězství, nicméně branka v utkání již nepadla. Utkání skončilo 2:2.

V úvodu zápasu byla jednoznačně lepší Slavie, v samém závěru utkání jsme hru spíše kontrolovali my. Během zápasu byl zraněn hráč soupeře Pavel Dušek - doufáme v brzké uzdravení. Remíza vyhovovala Slavii, neboť měla lepší bilanci se všemi ostatními týmy hrající o postup. Hráčem utkání volím Marka Škeříka za skvěle odchytané utkání.

J.B.M. Praha x SK Black Dragons 1:5 (0:1, 0:1, 1:3)
Góly: 2x Lukáš Ševcovic, Tomáš Zimmer, Lukáš Kundelásek, Jakub Dobiáš
Ve druhém utkání na turnaji jsme změřili síly s týmem J.B.M. Praha. S týmem J.B.M. Praha jsme se během naší historie střetli pouze jedinkrát a to v únoru letošního roku. Utkání tehdy skončilo nerozhodně 2:2. Nynější utkání jsme si chtěli užít, neboť jsme tušili, že pravděpodobně nepostoupíme a obsadíme konečné 4. místo v tabulce. Tým J.B.M. ve svém prvním utkání na turnaji porazil FBC Kralupy n/V B 7:4.
Největší chuť do utkání projevil náš kapitán Tomáš Zimmer. Ve středu hřiště vybojoval míček, prokličkoval středem hřiště a v čase 1:30 nás poslal do vedení. Tato branka nás sice nabudila, ale dále jsme dlouhou dobu hledali recept na dobře chytajícího brankáře soupeře. Tým J.B.M. hrál vyrovnanou partii a často zatápěl naší obraně. Přestože hráči soupeře byli v průměru o 15 let starší než naši hráči, dokázali se lépe pohybovat a vyhrávali osobní souboje. Naštěstí pro nás žádnou šanci nedokázali proměnit a první třetina tak skončila vedním 0:1 našeho týmu. Ve druhé třetině byla k vidění vyrovnaná hra. Oba týmy měli dostatek šancí na vstřelení branky, nicméně pokusy končily na dobře chytajících brankářích. Branku se podařilo vstřelit až v čase 8:20 navrátilci Lukáši Ševčákovi. Lukáš zvýšil naše vedení na 2:0. Tento výsledek platil i na konci druhé třetiny. Do poslední třetiny jsme vstupovali s dvoubrankovým vedením a s chutí užít si poslední třetinu sezóny. Chuť do utkání nám nezkazili ani fanoušci Slavie, kteří mohutně fandili našemu soupeři. O další branku se postaral v čase 4:08 Lukáš Kundelásek, který využil přihrávku od Honzy Škeříka. Soupeř sice v čase 5:10 snížil na 3:1, nicméně utkání jsme už zvládli dovést do vítězného konce. V čase 5:19 jsme dostali možnost přesilové hry. Přesilovka se nám bohužel nepovedla a vstřelit branku se nám nepodařilo. Gól vstřelil až v čase 8:22 Jakub Dobiáš, který dorazil střelu Honzy Škeříka a zvýšil vedení na 4:1. Poslední branku utkání se nám podařilo vstřelit v čase 9:43 - Lukáš Ševcovic dostal přihrávku od Lukáše Kundeláska a překonal brankáře soupeře. Utkání skončilo naším vítězstvím 5:1.
Přestože se jednalo o vyrovnané utkání, podařilo se nám zvítězit 5:1. Hráčem utkání volím Tomáše Zimmera, který vstřelil krásný první gól. 
Nějvětším překvapením turnaje byla jednoznačně porážka týmu FBC Slavia Praha týmem FC Astra. Astra v utkání zvítězila 5:4 a připravila Slavii o cenné body. Slavie má nicméně kvalitní a široký tým, takže o postup bude zcela jistě bojovat i v příští sezóně. Díky vitězství Astry se náš tým posunul na krásné třetí místo ve skupině C soutěže mužů. Třetí místo nám dokonce zajišťuje historický postup do přeboru mužů.
Postup s námi můžete oslavit na tradiční Žofrejce, která se koná 23.5.2015! Všichni jste srdečně zváni.
Autor: Pítr