Článek (aneb co se u nás děje)

1. Turnaj - 18/09/2016

První turnaj sezóny 2016/2017 odehrál náš tým v Radotíně. Vzhledem k loňské nepovedené sezóně hrajeme opět pražskou a středočeskou soutěž můžů, konkrétně skupinu D. Na turnaji jsme se střeli s týmy Sokol Benátky B a Fbk Buldoci Radotín B. V zápasech jsme se museli obejít bez dovolenkujícího Jakuba Dobiáše, dlouhodobě zraněného Jiřího Novosada a bez Lukáš Ševcovice. Kapitánskou pásku navlékl Lukáš Kundelásek.

SK Black Dragons x Sokol Benátky B 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

Do utkání jsme nastoupili s devíti hráči do pole. Soupeř nastoupil pouze s osmi hráči do pole. Utkání začalo lépe pro nás. První naší branku nové sezóny protlačil i s trochou štěstí do branky Martin Laštovka a v čase 6:09 otevřel skóre na 1:0. Druhou branku přidal po nahrávce z rohu od Martina Laštovky Lukáš Kundelásek. V čase 8:46 jsme tedy vedli o dvě branky. V první třetině jsme byli lepší týmem, nicméně zbylé střely skončily za mantinelem nebo na brankové konstrukci. Do druhé třetiny vstoupil dobře náš soupeř a svým pohybem nám dělal problémy. Jeho snaha vyvrcholila snížením stavu utkání na 2:1. I přes vyloučení za příliš mnoho hráčů v poli se nám druhou třetinu podařilo odehrát bez dalšího obdrženého gólu. Třetí třetinu jsme však naštěstí zvládli. Nejprve po necelé půlminutě hry v přesilové hře přesně mířil z levé strany Michal Laštovka po pěkné nahrávce zpoza branky od Tomáše Chaloupka. A poté se prosadil Tomáš Chaloupek z pěkného náběhu po pravé straně hřiště. Na branku mu přihrál Tomáš Kundelásek. Utkání skončilo 4:1 v náš prospěch. I když jsme během druhé třetiny tahali za kratší konec, dovolím si tvrdit, že vítězství je zasloužené a nebýt smůly v trefování brankové konstrukce mohli jsme vyhrát ještě víc. Kaňkou je pak vyloučení za hru v 6 lidech.

Fbk Buldoci Radotín B x SK Black Dragons 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)

Druhé utkání jsme sehráli s týmem Fbk Buldoci Radotín B. Soupeř měl k dispozici 11 hráčů do pole a předváděl dobrý pohyb po hřišti. První branku utkání vstřelil v čase 3:29 první třetiny náš soupeř. Na tento gól jsme ještě dokázali zareagovat. V čase 6:01 se prosadil Tomáš Chaloupek, když se štěstím spadl míček na záda soupřova brankáře a poté do branky. Během první třetiny měl soupeř více šancí, nicméně další branku nepřidal díky dobře chytajícímu Márovi. Ve druhé třetině se hra vyrovnala a šance byly na obou stranách. Branku se však bohužel podařilo vstřelit pouze soupeři. Stav utkání byl po dvou třetinách 2:1. Ve třetí třetině jsme toužili po vyrovnání, nicméně branku jsme svými slabými střeleckými pokusy příliš neohrozili. Naopak v závěru třetí třetiny jsme fyzicky a poté i psychicky odpadli a soupeři se podařilo vsítit během posledních tří minut ještě 3 góly. Utkání soupeř vyhrál zaslouženě. Nás může mrzet naše střelecká neschopnost a zpackaný závěr utkání. Pozitevem je ubráněná přesilová hra 5 na 3. Na turnaji jsme získali 3 body a zaujali 5.místo tabulky skupiny D.